Lietuvoje

2019.11.14 09:56

Operacija buvo sėkminga – aviacinė bomba Vilniuje išminuota

atnaujinta 23.34
LRT.lt, BNS2019.11.14 09:56

Ketvirtadienį Bendrasis pagalbos centras pranešė, kad Vilniaus Ukmergės gatvėje, netoli „Panoramos“ prekybos centro, rasta apie 100 kilogramų sverianti aviacinė bomba. Po 20 valandos pradėta žmonių evakuacija iš prekybos centro „Panorama“. O apie 23.30 val. 15 min paskelbė, kad bomba sėkmingai nukenksminta.

Papildyta 23.34 val.

Pasak 15min.lt, išminuotojai po 23 valandos išsuko bombos sprogdiklį, kuris buvo kovinėje padėtyje ir kėlė pavojų.

Nukenksminus bombą, vėl leidžiamas eismas Ukmergės, Pieninės ir Stumbrų gatvėse.

Papildyta 21.19 val.

Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Nerijus Alekna sako, kad evakuacijos veiksmai vykdomi iki 220 metrų spinduliu.

„Kai tik bus atlikta evakuacija, kai bus uždaryti visi keliai ir pašaliniai asmenys negalės į zoną patekti, mes pradėsime dirbti prie sprogmens“, – sakė N. Alekna.

„Dirbsime kiek reikės, poilsio nenumatome. Suprantame situacijos rimtumą“, – teigė jis.

Papildyta 20.53 val.

LRT.lt duomenimis, dėl sprogmens buvo evakuotas prekybos centras „Panorama“.

Papildyta 19.32 val.

Dėl Vilniaus Žvėryno rajone ketvirtadienį rastos aviacinės bombos neutralizavimo darbų aplinkinėse gatvėse uždaromas esimas, patvirtino Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Nerijus Alekna.

„Policijos pareigūnai uždarys eismą rekomenduojamose vietose, atliks evakuaciją. Kai bus vietovė, kaip sakoma, tvarkinga iš švari, tada išminuotojai pradės daryti savo darbą“, – BNS sakė N. Alekna.

Pasak jo, eismas bus uždarytas aplinkinėse gatvėse – Ukmergės, Pieninės, Stumbrų gatvėse, dalyje kelio E272.

N. Alekna teigia, kad bombą neutralizuoti tikimasi kuo greičiau.

„Mes tikimės kuo greičiau, nes mūsų tikslas kuo greičiau ją neutralizuoti, kad žmonės galėtų grįžti į savo normalų gyvenimą. Bet tikrai neskubinsime saugumo procedūrų, kurios yra privalomos, nes vis tiek mūsų pagrindinis tikslas yra viską atlikti kuo saugiau“, – sakė jis.

Papildyta 15.25 val.

Vilniaus Žvėryno rajone per statybos darbus ketvirtadienio rytą radus aviacinę bombą, jos nukenksminti siunčiama daugiau karo išminuotojų.

Šiuo metu pareigūnai laukia papildomos maždaug dešimties karių grupės iš Kaune įsikūrusio kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono su specialia įranga.

Į Vilnių vykstantis Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Nerijus Alekna sakė negalintis prognozuoti, kiek užtruks bombos nukenksminimo darbai.

„Pagal mūsų praktiką, nukenksminimo darbai užtrukdavo nuo nepilnos valandos iki trijų parų“, – BNS teigė karininkas.

Pasak jo, tokio dydžio sprogmenys, kuriems neutralizuoti prireikia papildomos išminuotojų komandos, Lietuvoje randami kelis kartus per metus.

9.12 val. buvo gautas pranešimas, kad Ukmergės gatvėje 126, Vilniuje, atliekant statybos darbus buvo aptikta bomba. Radinio vietoje įvestas planas „Skydas“.

Eismas nesutrikdytas, tačiau statybų vietoje dirba išminuotojai.

Darbus atliekančios įmonės „Vilnius Town Group“ vadovas Josifas Platačas BNS sakė, kad bomba aptikta kasant gruntą maždaug trijų metrų gylyje po nugriautu pastatu.

„Užkabinome tą bombą, bet, laimei, nesprogo“, – teigė verslininkas.

LRT.lt susisiekus su BPC atstovais, šie teigė taip pat detalesnės informacijos apie situciją įvykio vietoje kol kas neturintys.

LRT.lt primena, kad toks pats sprogmuo dar šiemet rastas visai netoli šios vietos, Konstitucijos prospekte.

Tuomet, išminuotojai teigė, kad tokio sprogmens nukenksminimas gali būti ilgas ir sudėtingas.

Tuomet buvo uždarytas eismas ir keliose aplinkinėse gatvėse.

Kaip specialistai elgsis su rasta bomba kol kas nėra aišku – ji gali būti neutralizuojama vietoje, ar išvežta į poligoną.

Išskirtiniai kadrai – LRT.lt fotografų nuotraukų galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.