Lietuvoje

2015.08.21 03:00

D. Grybauskaitė apie naują NATO centrą: mūsų operacijos taps veiksmingesnės

LRT.lt2015.08.21 03:00

Darbo vizito į Latviją išvykusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su šios šalies vadovu Raimondu Vėjuoniu dalyvavo NATO strateginės komunikacijos kompetencijos (STRATCOM) centro inauguracijoje.

Darbo vizito į Latviją išvykusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su šios šalies vadovu Raimondu Vėjuoniu dalyvavo NATO strateginės komunikacijos kompetencijos (STRATCOM) centro inauguracijoje.

Pagrindinis praėjusių metų liepą Rygoje įsteigto centro uždavinys – stiprinti informacinį saugumą, apsaugoti NATO šalių viešąją erdvę nuo dezinformacijos ir melo, formuoti Aljanso strateginės komunikacijos doktriną, parengti ir nustatyti geriausias praktikas, kaip dekonstruoti priešišką propagandą, atremti informacines atakas.

„Šiandien inauguruodami NATO strateginės komunikacijos kompetencijos centrą Rygoje žengiame dar vieną svarbų žingsnį apsaugant mūsų Aljansą.

Šis centras – tai trečia tokio pobūdžio įstaiga mūsų regione. Simboliška, kad visose trijose Baltijos valstybėse veikia po vieną kylančioms grėsmėms – kibernetinėms, energetinio saugumo ir propagandos – skirtą NATO centrą“, – per atidarymo ceremoniją kalbėjo D. Grybauskaitė.

Lietuvoje nuo 2012 m. veikia energetinio, o Estijoje nuo 2008 m. – kibernetinio saugumo NATO kompetencijos centrai.

Šalies vadovės teigimu, propaganda yra ypač pavojinga, nes gali destabilizuoti padėtį regione, sukurti palankų klimatą karinei intervencijai ir palaužti žmonių valią priešintis.

„Melo ir manipuliacijos erdvė yra atšiauri, dezinformacija yra trumpalaikė ir galiausiai pralaimės. Tiesa yra galinga ir ji visada laimi.

Tvirtai tikiu, kad tarptautinės pastangos ir čia, Rygoje, pasiektas kūrybiškumas sustiprins NATO strateginės komunikacijos pajėgumus.

Centras labai prisidės prie Aljanso veiklos. Mūsų operacijos taps veiksmingesnės, o gynybos pajėgumai išaugs. Lietuva neabejotinai ir toliau prisidės kuo galėdama“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Lietuva jau yra prisijungusi prie NATO STRATCOM centro Rygoje. Centre dirba vienas mūsų šalies karininkas, o nuo rugsėjo darbą pradės antrasis Lietuvos atstovas.

Iš viso prie centro veiklos yra prisijungusios septynios Aljanso narės – Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Vokietija, Jungtinė Karalystė ir Italija. Artimiausiu metu savo ekspertus planuoja atsiųsti ir Nyderlandai, Jungtinės Amerikos Valstijos bei Suomija, kuri yra NATO partnerė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.