Lietuvoje

2019.11.13 14:48

VTEK tirs aplinkybes dėl savivaldybės būstų pernuomos Neringos savivaldybėje

LRT.lt2019.11.13 14:48

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) aiškinsis situaciją dėl savivaldybės būstų nuomos Neringos savivaldybėje. Nuspręsta pradėti tyrimus dėl keturių asmenų elgesio: Neringos savivaldybės tarybos nario Ričardo Kičiatovo, savivaldybės kontrolierės Jolantos Kičiatovienės, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Astos Baškevičienės, taip pat buvusio savivaldybės administracijos direktoriaus Algimanto Vyšniausko, skelbia VTEK.

Bus tiriama, ar šie asmenys nepasinaudojo ir ar neleido pasinaudoti savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai. Tai draudžia Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas. VTEK gautame pranešime bei žiniasklaidoje teigta, jog R. Kičiatovas, J. Kičiatovienė, ir A. Baškevičienė galbūt pernuomojo arba leido pernuomoti jiems Neringos savivaldybėje paramos tikslu išnuomotus savivaldybės butus. Taip pat, A. Vyšniauskas, eidamas savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, esą, savivaldybės būstų pernuomą leido.

Tyrimo pradėjimas nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti nustatytas trijų mėnesių terminas.

Svarstydama dėl tyrimo pradėjimo, VTEK kreipėsi papildomos informacijos į kitas valstybines institucijas. Šiuo metu dar analizuojama gauta informacija dėl kitų asmenų elgesio, minimų Neringos tarnybinių būstų pernuomos istorijoje. Ar pradėti tyrimus dėl jų, VTEK spręs artimiausiuose posėdžiuose

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.