Lietuvoje

2015.08.20 15:15

Lankymąsi miškuose riboja beveik pusė savivaldybių

BNS 2015.08.20 15:15

Lankymąsi miškuose dėl gaisrų pavojaus apribojo bent 25 iš 60 Lietuvos savivaldybių, ketvirtadienį pranešė Aplinkos ministerija.

Lankymąsi miškuose dėl gaisrų pavojaus apribojo bent 25 iš 60 Lietuvos savivaldybių, ketvirtadienį pranešė Aplinkos ministerija.

Aplinkos viceministras Linas Jonauskas teigė, kad ypač didelis gaisrų pavojus gresia Vidurio Lietuvos miškams.

„Vienas didžiausių mūsų turtų – žaliuojantys miškai – dabar yra pavirtęs parako statine ir bet koks neatsargus veiksmas gali tapti didelės nelaimės priežastimi“, – pranešime spaudai teigė viceministras.

Generalinės miškų urėdijos duomenimis, iki ketvirtadienio lankymąsi miškuose uždraudė arba apribojo Alytaus miesto ir rajono, Elektrėnų, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Pagėgių, taip pat Anykščių, Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių, Lazdijų, Prienų, Šakių, Šalčininkų, Šilutės, Švenčionių, Trakų, Utenos, Vilkaviškio ir Vilniaus rajonų savivaldybės.

Pasak Aplinkos ministerijos, ypač daug nerimo kelia tai, kad aukštas ketvirtosios klasės gaisrų pavojus jau fiksuojamas ir Kuršių nerijos miškuose, kur kilę gaisrai yra labai pavojingi ir sunkiai suvaldomi. Kuršių nerijoje gaisrams likviduoti parengtos keturios mašinos – du priešgaisriniai automobiliai ir du visureigiai su vandens talpomis ir aukšto spaudimo siurbliais.

Gaisrą gesinti pasirengusios ir dvi priešgaisrinės komandos, ir dar dvi rezervinės miškininkų komandos. Jos pagal parengtą ir patvirtintą grafiką budi kartu su Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais.

Neringos savivaldybė ketvirtadienį pranešė įvedanti ribojimą fiziniams asmenims lankytis miškuose, išskyrus dviračių ir pažintinius takus.

Remiantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos atnaujinamu Miškų gaisringumo žemėlapiu, ketvirtosios klasės gaisrų pavojus fiksuojamas beveik visų Lietuvos miškų urėdijų teritorijose. Mažesnis gaisrų pavojus gresia Rokiškio, Šalčininkų, Valkininkų ir Varėnos miškų urėdijų miškams.