Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.13 12:59

Pareigūnai sudavė smūgį prostitucijos verslo organizatoriams: suimta 15 Lietuvos piliečių, nukentėjo bent 10 merginų

įtrauktos merginos iš trečiųjų šalių, kaltinimai gali plėstis
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2019.11.13 12:59

Lietuvoje antradienį vyko tarptautinė policijos operacija, teko pasitelkti „Aro“ pareigūnus, o skirtinguose šalies miestuose buvo sulaikyti įtariamieji.

Trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje atskleistos operacijos ir vykdomo tyrimo detalės.

Prostitucijos versle – 15 įtariamųjų ir bent 10 „plaštakių“

Operacija buvo vykdyta keliuose šalies miestuose, taip pat ir Ispanijoje.

Kalbėdamas apie tarptautinę operaciją Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas teigia, kad tai buvo unikali užduotis, kurioje dalyvavo ir kolegos iš Ispanijos, dirbo Europolo atstovai.

„Kratų metu buvo rasta padirbtų pinigų, dokumentų, apklausti bent 25 asmenys, greičiausiai jų daugės. Taip pat rastas automobilis, kuris imitavo pareigūnų automobilį, buvo su švyturėliais“, – sakė S. Gagas.

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Nėrijus Puškorius konferencijoje sakė, kad tyrimas vykdytas tarptautiniu mastu, buvo duomenų, kad dalis įtariamųjų yra užsienyje, todėl, pasitelkus kolegas iš Ispanijos, šioje šalyje sulaikyti du piliečiai. Įtariamieji jau buvo žinomi pareigūnams, dalis jų teisti už įvairius nusikaltimus.

„Tarptautiniu mastu buvo vykdoma operacija ir sulaikomi asmenys tiek Ispanijoje, tiek Lietuvoje, jiems pateikti įtarimai dėl prekybos žmonėmis, plėšimų, viešosios tvarkos pažeidimų, neteisėto disponavimo ginklais ir narkotikais. Vakar buvo sulaikyti Lietuvoje 13 asmenų, Ispanijoje – 2 asmenys“, – sakė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Nėrijus Puškorius.

Visi įtariamieji – Lietuvos piliečiai.

Pareigūnų duomenimis, jų amžius varijuoja gana plačiai – yra gimusių ir 1973 metais, yra ir jaunų, vos 20 metų peržengusių, asmenų.

Smūgis prostitucijos verslui: tarptautinės operacijos metu policija sulaikė 15 Lietuvos piliečių

Prokuroro teigimu, įtariamieji gana griežtai elgdavosi konkurencinėje kovoje – naudotas psichologinis ir fizinis smurtas.

Pareigūnų duomenimis, nukentėjusiomis kol kas laikomos bent 10 merginų. Daugiausia merginų buvo iš Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos.

„Pati byla yra atliekama dėl prekybos žmonėmis, pelnymosi iš kito asmens prostitucijos. Asmenys, kuriems yra įteikti įtarimai, verbuodavo merginas prostitucijai Lietuvoje. Tos merginos atvykdavo iš trečiųjų šalių, joms buvo suteikiamos priemonės, apgyvendinimai. Lėšos buvo skirstomos tarp savęs ir prostitucijos paslaugų tiekėjų, taip pat pinigai siunčiami į kitas šalis“, – sakė prokuroras.

Įtariamieji su spalvingomis praeitimis, „Aras“ panaudotas dėl pasipriešinimo grėsmės

Paklaustas, kodėl antradienį buvo panaudoti „Aro“ pareigūnai, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas sakė, kad buvo įtarimų, kad asmenys gali priešintis, taip pat neatmesta, jog jie su savimi turės ginklų.

„Turi kriminalinės praeities, dalis jų teisti už disponavimą narkotinėmis medžiagomis, vagystes. Tyrimas tęsiamas, gali paaiškėti aplinkybių, kurios bus svarbios ateityje, tačiau vakarykštę operaciją vadiname sėkme. Turint informacijos, kad įtariamieji gali priešintis, buvo priimtas sprendimas, kad reikia „Aro“ pareigūnų pastiprinimo. Kratų metu buvo paimtas vienas ginklas, jį įvertins ekspertai“, – sakė S. Gagas.

Prokuroro teigimu, teismo bus prašoma skirti griežčiausių kardomųjų priemonių, suėmimų.

Byla pradėta dar 2018 metų pavasarį.

Spaudos konferencijoje dalyvaujantys pareigūnai iš Ispanijos padėkojo kolegoms iš Lietuvos.

Operacija vyko keliuose šalies miestuose

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis antradienį sakė, kad operaciją vykdo Tauragės ir Vilniaus pareigūnai.

Vėliau vakare naujasis policijos generalinis komisaras Renatas Požėla atskleidė, kad ikiteisminis tyrimas vykdomas dėl prekybos žmonėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi