Lietuvoje

2019.11.13 12:12

„Lietuvos tėvų forumas“: neleisime Matijošaičiui diskriminuoti vaikų

kreipėsi į šalies vadovus su raginimu užtikrinti vaikų interesus
LRT.lt2019.11.13 12:12

Asociacija „Lietuvos tėvų forumas“ viešojoje erdvėje išreiškė nepasitenkinimą Kauno mero Visvaldo Matijošaičio veiksmais ir kreipiasi į aukščiausius šalies vadovus ir politikus.

Lietuvos tėvų forumo tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas pasakojo, kad į jo vadovaujamą asociaciją kreipėsi grupė Kauno miesto darželinukų tėvų, kuriems naujasis Kauno miesto tarybos patvirtintas aprašas, apribojantis kitose savivaldybėse registruotų tėvų vaikų lankymo ir ugdymo galimybes Kauno miesto savivaldybės ikimokyklinio arba priešmokyklinio ugdymo grupėse, numatant tokiems vaikams dešimtimis kartų didesnį mokestį, yra diskriminacinis.

Įsigaliojus Kauno miesto tarybos sprendimui, mokestis už darželius ne Kaune gyvenamą vietą deklaruojantiems vaikams bus didesnis maždaug 16 kartų, nei kitiems: per mėnesį jiems už ugdymą darželyje vietoje 12 eurų teks mokėti visus 200 eurų.

„Vaiko teisės yra prioritetinės, todėl toks Kauno miesto tarybos sprendimas yra skandalingas. Mūsų asociacijos tikslas - atstovauti visų vaikų ir jaunimo interesams, ginti jų teises įvairiose valstybės institucijose, todėl tikimės teisiniu keliu užkardyti šį sprendimą", - sakė D. Trečiakauskas. LTF vadovas įsitikinęs, kad dėl šios priežasties finansiškai nukentės ne tik Kauno rajono vaikai, bet ir iš kitų savivaldybių atvykusios studentų šeimos, kurių Kaune tikrai labai daug.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad rajono savivaldybė nesiims atsakomųjų veiksmų. „Mūsų mokyklas ir darželius taip pat lanko kitų savivaldybių vaikai. Yra kauniečių, jonaviečių, kėdainiškių, prieniškių, tačiau mums niekada nekilo minčių juos dėl to diskriminuoti. Mes vaikų nerūšiuojame, todėl tokiu keliu neisime“, - sakė Kauno rajono savivaldybės vadovas.

Asociacijos manymu, nauja tvarka siekiama įtvirtinti tokią teisinę situaciją, kuri paneigia geriausių vaiko interesų apsaugos principą bei vaiko ugdymo svarbą ir įtvirtina Lietuvos piliečių diskriminaciją, atimant iš ne Kauno mieste gyvenamąją vietą deklaravusių vaikų galimybę būti ugdomiems laisvai pasirinktoje ugdymo įstaigoje Kauno mieste, tuo pačiu suteikiant nepagrįstas ir neteisėtas privilegijas kitų vaikų (kurių abu tėvai deklaravę gyvenamąją vietą Kauno mieste) atžvilgiu, kas akivaizdžiai prieštarauja 1989 m. Jungtinių Tautų Vaiko teisių apsaugos konvencijai, Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos, Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos nuostatoms, o taip pat ir nacionaliniams teisės aktams.

„Kreipiamės į jus su viltimi ir prašymu įvertinti Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimą dėl jo atitikties esminiams žmogaus, piliečio ir vaiko teisių apsaugos principams, o taip pat atitikties pagrindiniams žmogaus, piliečio ir vaiko teises saugantiems tarptautinės teisės aktams, Lietuvos Respublikos Konstitucijai, pagrindiniams nacionaliniams teisės aktams. Taip pat prašome pagal kompetenciją priimti atitinkamus sprendimus ir imtis teisinių bei kitų būtinų priemonių, kad būtų apsaugotos žmogaus ir piliečio teisės, užtikrinami geriausi mažamečių vaikų interesai“, – kreipimesi į aukščiausius šalies vadovus rašo asociacijos atstovai.

LRT.lt primena, kad spalio viduryje Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė smarkiai pabranginti mokestį už vaikų darželius mieste neregistruotų tėvų vaikams.

Iki šiol 58 centus siekęs dienos mokestis už darželį keliamas iki 9,2 euro. Miestiečių vaikams šis mokestis bus kompensuojamas, todėl jie ir toliau mokės tik 58 centus, tačiau tiems tėvams, kurie mieste nedeklaruoti, reikės mokėti visą kainą.

Jeigu tik vienas iš tėvų registruotas mieste, savivaldybė pagal numatytą tvarką kompensuos apie pusę sumos, todėl mokėti reikės 4,89 euro už dieną.

Šis sprendimas sulaikė svarstymų, ar nėra diskriminacinis bei abejonių, ar tokio mokesčio įvedimas nepadarys miesto mažiau patrauklaus darbuotojams iš kitų miestų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt