Lietuvoje

2019.11.12 16:15

Seimo pirmininko klausimas dar nepamirštas, galime sulaukti „Pranckietis 2“ operacijos

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.11.12 16:15

Seimo sprendimas atleisti Remigijų Žemaitaitį iš vicepirmininko pareigų parodė, kad Seime yra dauguma, LRT TELEVIZIJAI sako politologas Algis Krupavičius.

„Nepaisant to, kad ta dauguma nėra labai ryški, nes tik 2 balsų persvara laimėtas balsavimas dėl Žemaitaičio, bet faktas yra tas, kad vicepirmininkas – atstatydintas. Dabar koalicija veiksmu įrodė, kad yra daugumos koalicija“, – konstatuoja politologas.

Kitas dalykas, anot jo, 4 pirmininko pavaduotojai kartu su Seimo pirmininku atstovauja arba opoziciją, arba jokią partiją.

„4 yra valdančiosios koalicijos atstovai, t. y. Baškienė, Kirkilas, Nekrošius, Šiaulienė. Matyt, tokia situacija nebus ilgai toleruojama ir veikiausiai galime laukti, ypač po Irinos Rozovos tyrimo, „Pranckietis 2“ operacijos“, – mano politologas.

A. Krupavičiaus teigimu, I. Rozovos klausimas gali gerokai pakeisti žaidimo taisykles, pirmiausiai, opozicijai.„Opozicija turės daug mažiau argumentų, kad balsavime nedalyvaujame taip pat“, – sako profesorius.

Portalas LRT.lt primena, kad „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija Seime griuvo po to, kai visi jos nariai, išskyrus partijos pirmininką R. Žemaitaitį, nutarė palikti frakciją. Netrukus po to buvo pranešta apie naujos frakcijos „Lietuvos gerovei“ sukūrimą, prie jos prisijungė ir buvęs „socialdarbiečių“ frakcijos narys Algirdas Butkevičius.

Be frakcijos likęs R. Žemaitaitis buvo priskirtas Mišriai Seimo narių grupei. Spalio pabaigoje valdantieji nutraukė koalicijos sutartį su „tvarkiečiais“.

Dokumentą, kuriuo siekiama R. Žemaitaičio atleidimo, pasirašė ne tik „valstiečių“, bet ir beveik visų kitų valdančiųjų frakcijų atstovai. Taip pat ir tie, kurie anksčiau kartu su R. Žemaitaičiu buvo „Tvarkos ir teisingumo“ gretose.

Visą pokalbį žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“:

Populiariausi

Vaikai
COVID-19 TRUMPAI 7

Lietuvoje

2021.03.01 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai plečiasi pramonės įmonėse, nauji atvejai – darželiuose bei menų mokyklose

243 nauji atvejai, mirė 7 žmonės; atnaujinta 11.27
7
Gitanas Nausėda apsilankė vakcinavimo centre Kaune
9

Lietuvoje

2021.03.01 12:40

Nausėda apie skiepijimo tempus: antrą metų ketvirtį per dieną galėsime vakcinuoti ir po 30–35 tūkst. žmonių

prezidentas sako esąs pasirengęs pasiskiepyti „AstraZenecos“ vakcina; atnaujinta 14.23
9