Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.12 16:48

Mokytojai skundžiasi mokymų sąlygomis: klasėse trūksta oro, gauna vos porą sausainių

„tokia neįvertinta nesijautė per 30 darbo metų“

Matematikos mokytojai skundžiasi mokymų sąlygomis – visą dieną tenka mokytis mažoje auditorijoje, kur trūksta oro, per dieną valgyti gavę vos porą sausainių. Norėjusi likti neįvardyta matematikos mokytoja sakė, kad tokia neįvertinta nesijautė per 30 darbo metų.

Matematikos mokytojai skundžiasi mokymų sąlygomis – visą dieną tenka mokytis mažoje auditorijoje, kur trūksta oro, per dieną valgyti gavę vos porą sausainių. Norėjusi likti neįvardyta matematikos mokytoja sakė, kad tokia neįvertinta nesijautė per 30 darbo metų.

Organizatoriai pripažįsta – įsigijo mokymus, o auditoriją naudojo savo, kuri per maža. Maisto organizatoriai tikina ir nežadėję, bet sutinka, kad dėl to atskirai mokytojai informuoti nebuvo.

Beveik alpstantys mokytojai

Auditorijoje mokytojai mokosi, kaip reikės per nuotolį vertinti matematikos egzaminą.

Ant stalų vos telpa vienas prie kito sudėti kompiuteriai, prie vieno stalo susispietę apie 15 mokytojų – iš viso per 60. Mokytojai juokauja, kad sėdi meiliai.

„Susispaudę sėdim, meiliai“, – pasakoja matematikos mokytoja Rasa Girevičienė.

„Ar netrūksta oro auditorijoj?“

„Trūksta. Bet nieko – ištversim, mokytojai galingi“, – sako R. Girevičienė.

„Mes retai turim progą turėti tiek kompiuterių, išbandyti“, – aiškina matematikos mokytoja Regina Rudalevičienė.

Kalbėdami ne į kamerą – atviresni, mokymuose dalyvavusi pedagogė anonimiškai pasakoja, kad nors medžiaga naudinga, mokantis darėsi negera, padėjo tik kartas nuo karto atidaromi langai.

„Man buvo taip bloga, galvojau nualpsiu. Lektoriai turėjo geriamo vandens, kaip kolegė sakė, tiesiog springsti žiūrėdamas, kaip lektorius geria“, – sako viena mokytoja.

Organizatoriai pripažįsta – vietos mokytojams išties per mažai, nes jie pirko tik mokymus. Auditorijos neįsigijo – naudoja savo, kuri netalpina visų mokymuose dalyvaujančių mokytojų.

„Auditorijoj per daug žmonių, nes mūsų tiekėjas už tą pačią kainą sutiko apmokyti daugiau žmonių“, – teigia Nacionalinės švietimo agentūros metodininkė Rita Šaduikaitė.

Per dieną – vos 2 sausainiai

Per dieną – dvi pertraukos po 20 minučių kavai ir sausainiams. Pietų darbotvarkėje nėra. Kai kurie pedagogai į mokymus iš regionų išvažiavo dar paryčiai. Anot jų, vakar kai kuriems per visą dieną teko po 2 sausainius. Kavos irgi esą pakako ne visiems.

„Po visos dienos aš jaučiausi, kaip mokytoja, visiškai sugniuždyta. Tai buvo pirmas atvejis per daugiau nei 30 darbo metų, kai grįžus namo verkiau. Kaip mokytojai jautėmės visai nevertinami, visiškai“, – apgailestavo matematikos mokytoja.

Organizatoriai sako, kad informacija apie maistą neslapta, mokytojai galėjo paskambinti ir paklausti.

„Jei žmogui reikia pietų pertraukos, jis gali paprašyti, nebūtinai reikia dalyvauti 8 valandas – šalia yra mokykla, kur galima pavalgyti, šalia yra kelios kavinės, jei žmogus turi problemų su valgymu ar nežinojo“, – tikina R. Šaduikaitė.

Viena iš idėjų Lietuvai – mokytojas iki 2025-ųjų turi tapti prestižine profesija. Anot mokytojų, toks elgesys su jais šį tikslą atitolina.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Žinios. Nauji mokesčių variantai Seime
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi