Lietuvoje

2019.11.12 14:58

Skvernelis: norint kelti pareigūnų atlyginimus, policijos vadovas turės atlikti auditą

Ignas Jačauskas2019.11.12 14:58

Siekdamas, kad pradedančiųjų policininkai uždirbtų tūkstantį eurų, naujasis policijos vadovas Renatas Požėla turėtų atlikti įstaigos veiklos ir finansinį auditus, mano premjeras Saulius Skvernelis.

„Manau, kad naujasis policijos vadovas tikslą turi gerą, bet tai yra labai patogus momentas atlikti auditą: tiek veiklos, tiek finansinį, ar tie resursai buvo paskirstyti taip, kad būtų nukreipti į pagrindinį tikslą“, – žurnalistams Seime antradienį kalbėjo premjeras.

Jis sakė, kad ankstesniais metais nemažą dalį asignavimų, skirtų atlyginimams, policija panaudodavo prekių ir paslaugų įsigijimams.

„Tikimės kažkokių sprendimų. O kad bus biudžeto pliusas – faktas. Nepamirškime ir to, kad mažėja ir policijos funkcijos, jos perskirstomos, dėl to yra ir perskirstymas lėšų tarp asignavimų valdytojų“, – tikino premjeras.

Antradienį darbą pradedantis naujasis generalinis policijos komisaras Renatas Požėla patikino sieksiantis savo pirmtako Lino Pernavo įsipareigojimų, jog minimalus pradedančiųjų pareigūnų atlyginimas „į rankas“ kitąmet siektų tūkstantį eurų.

L. Pernavo skaičiavimais, norint atlyginimus iki šios ribos kelti nuo kitų metų spalio, policijai papildomai reikėtų apie 10 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.