Lietuvoje

2019.11.12 14:51

Šiauliuose sumušta šešiametė: įtariama, kad prieš mažametę smurtavo motina

mergaitė paguldyta į ligoninę
Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.12 14:51

Pirmadienį Šiauliuose lankydami socialinės rizikos šeimą, socialiniai darbuotojai rado sumuštą 6-erių mergaitę. Įtariama, kad prieš mažametę smurtavo jos motina.

Mergaitei sumušta galva, ji paguldyta į ligoninę, ten bus prižiūrima, kol atsiras laikini globėjai. Motina sulaikyta. Šeima Vaiko teisių apsaugos tarnybai buvo žinoma. Mergaitės tėvams ja yra buvusios apribotos jų teisės, vėliau, pakeitus gyvenimo būdą, mergytė grąžinta motinai. Anksčiau šeimoje, smurto užfiksuota nebuvo.

„Nuvykus mūsų darbuotojams buvo nedelsiant iškviesta greitoji dėl ūminio faringito ir galvos sumušimo gydoma klinikose, kiti vaikai paimti iš šeimos, vieni gydomi klinikose, kiti apgyvendinti globos centre.

Nedelsiant informuoti policijos pareigūnai, pradėtas ikiteisminis tyrimas, mama sulaikyta. Skyrius planuoja kreiptis į teismą. Teiks prašymą dėl leidimo gauti paimti vaikus iš atstovo pagal įstatymą. Vaikam bus nustatyta laikinoji globa“, – aiškina Šialių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Donatas Žakaris.

„Mergaitės bendra būklė yra stabili, kažkokių ritmų sveikatai sužalojimų nėra. Yra pavieniai nubrozdinimai, senos mėlynės, kūne, veido srityje“, – sako moters ir vaiko klinikos vaikų ligų profilio koordinatorė Margarita Valūnienė.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Žinios. Lietuvos krepšinio rinktinę treniruos Darius Maskoliūnas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt