Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.12 14:02

Žemaitaitį iš posto iškrapštęs Karbauskis: įvyko tai, kas turėjo įvykti

Žemaitaitis: žinojau, kad nepakartosiu Pranckiečio istorijos; atnaujinta 14.14
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.11.12 14:02

Valdančiųjų planas pavyko. Iš koalicijos išmestas Remigijus Žemaitaitis neteko ir turėtų pareigų – Seimo vicepirmininko posto. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žurnalistams teigė, kad šis balsavimas įrodė, jog valdančioji dauguma Seime yra. Pats R. Žemaitaitis sakė, kad tai yra politinis sprendimas ir teigė, kad toliau bus paprastu Seimo nariu.

Portalas LRT.lt primena, kad slapto balsavimo rezultatai parodė, jog 72 Seimo nariai buvo už R. Žemaitaičio atleidimą iš pareigų, 5 buvo prieš, o vienas iš parlamentarų biuletenį sugadino. Balsavime dalyvavo praktiškai visi valdančiosios koalicijos nariai ir du Mišrios Seimo narių grupės atstovai. Opozicija balsavime nedalyvavo, kaip ir pats R. Žemaitaitis.

Parodė, kad valdančioji dauguma egzistuoja

Komentuodamas balsavimo rezultatus „valstiečių“ pirmininkas R. Karbauskis teigė, kad balsavimo rezultatai parodė esant valdančiąją daugumą: „Dauguma yra ir jūs tai matote pagal rezultatą. Aplinkybės galbūt šiek tiek skirtingos, Seimo pirmininko ir R. Žemaitaičio galimybės veikti Seimo narius irgi yra skirtingos. Įvyko tai, kas turėjo įvykti.“

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis po balsavimo teigė, kad atleidus R. Žemaitaitį naujo vicepirmininko nesiūlys ir net teiks statuto pataisą, kuria būtų mažinimas vicepirmininkų skaičius. R. Karbauskis teigė, kad tokia pataisa palaikymo Seime niekaip nesulauktų.

„Suprantu jo poziciją. Norint išsaugoti opozicijai daugumą Seimo valdyboje, Seimo pirmininkas neturi siūlyti jokio kito pirmininko pavaduotojo. Taip bus nevykdomas Seimo statutas. Taip gali pavykti opozicijai kelis mėnesius, Seimo pirmininko pagalba, vykdyti destrukciją Seimo darbe“, – komentavo R. Karbauskis.

R. Žemaitaičio kritiką kai kuriems valdantiesiems, išsakyta Seimo salėje, R. Karbauskis vadino nesąžininga. Valdančiųjų lyderis teigė, kad nesąžininga kritikuoti kolegas, su kuriais dar visai neseniai kartu dirbo. R. Žemaitaičiui sakant kalbą Seimo salėje, daugiausia kritikos kliuvo „socialdarbiečiui“ Juozui Bernatoniui.

„Žeminti kolegas yra negražu“, – sakė R. Karbauskis, teigdamas, kad naujasis Seimo vicepirmininkas turėtų būti iš valdančiosios daugumos. Jei toks sprendimas nebus priimtas, anot „valstiečių“ vedlio, taps aišku, kad Seimo pirmininkas V. Pranckietis veikia „prieš valstybę“.

Valdančiųjų lyderis rėžė, kad jei Seimo pirmininkas „turi sąžinės“, matydamas, kad dauguma yra, turėtų siūlyti daugumai pateikti vieną pavaduotoją.

„Būsiu kaip ir visi kiti Seimo nariai“

Pats R. Žemaitaitis po balsavimo sakė, kad sprendimas dėl jo atleidimo buvo politinis, priimtas ne dėl to, kad jis ar jo komanda blogai dirba. „Valdančioji dauguma tokį, deja, priėmė“, – sakė politikas.

Paklaustas, ar palaikys kai kuriuos valdančiųjų pasiūlymus, R. Žemaitaitis teigė, kad kai kurie siūlomi mokestiniai pasiūlymai stokoja pagrįstumo, todėl palaikymo iš jo nesulauks.

Jis taip pat kalbėjo, kad buvo teisingas sprendimas laukti, kol jį atstatydins, o ne trauktis pačiam: „Teisingas sprendimas buvo pabaigti. Jei pasitraukęs būčiau, būtų sakę „dėl ko bėga, ar buvo kokių blogų darbų“. Dabar istorijoje bus įrašyta, kad atleistas, nes frakcija kažkuri nori laisvės ar vietos po saule.“

Duodamas komentarus žiniasklaidai R. Žemaitaitis neatrodė itin nusiminęs ir sakė, kad dabar bus kaip ir visi kiti Seimo nariai. Kaip pavyzdį jis minėjo Vytautą Baką, kuris, dar būdamas „valstiečių“ frakcijoje vadovavo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK), o išėjęs iš frakcijos tapo eiliniu Seimo nariu.

„Tiesiog reikia suvokti, kad mes liekame Seimo nariais, o pareigas užimame laikinai. Prisiminkite tą patį Vydą Gedvilą, Vytautą Gapšį, Loretą Graužinienę ir kitus. Reikia suvokti, kad lieki tokiu Seimo nariu, koks ir buvai, be pareigos valdyboje“, – sakė politikas.

Paklaustas, ar tikėjosi tokio rezultato, R. Žemaitaitis sakė jau praėjusią savaitę sakęs, kad V. Pranckiečio istorijos nepakartos.

Trapi dauguma

Opozicijos, kuri balsavime nedalyvavo, lyderis Julius Sabatauskas žurnalistams sakė, kad R. Žemaitaitis nepadarė tam tikrų namų darbų, kuriuos buvo padaręs V. Pranckietis.

„72 balsai tai yra labai trapi dauguma šiam klausimui. Klausimas dabar kitas – kaip pabandys užpildyti šitą vietą“, – kalbėjo J. Sabatauskas. Paklaustas, ar palaikytų siūlymą mažinti vicepirmininkų skaičių, J. Sabatauskas teigė, kad tai būtų gražus gestas parodantis, kad ir Seimas taupo.

Žemaitaičiui kaip Pranckiečiui atstovėti nepavyko: valdantieji politiką pašalino iš Seimo vicepirmininko posto
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi