Lietuvoje

2019.11.11 18:03

Po 5-erių metų tylos profsąjungos tikisi dialogo iš naujojo policijos vadovo

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.11.11 18:03

Darbą pradėjus naujam policijos generaliniam komisarui, aišku, daug lūkesčių turi ir policijos pareigūnai. Nors vadovauti policijai pradedantis Renatas Požėla žada ir toliau tęsti policijos modernizavimą, gerinti pareigūnų motyvaciją, darbo sąlygas.

Profsąjungos tikisi, kad atėjus naujam policijos vadovui, dialogas atsiras, nes, pasak pareigūnų, pastaruosius penkerius metus jo nebuvo.

„Visų pirma, tikimasi bendradarbiavimo, girdėjimo ir matymo pareigūnų, kitos nuomonės. Nes tai, kas vyko per paskutiniuosius penkerius metus, buvo priešingas veiksmas. Ne vieną kartą girdėjome apie susitikimus, bet kas iš to (...)“, – sako pareigūnų profesinės sąjungos vadovas Vladimiras Banelis.

Anot jo, kiek žinoma, naujasis vadovas yra linkęs išklausyti kitas nuomones, tartis. Pareigūnų profesinės sąjungos vadovas taip pat atkreipia dėmesį į žemą darbuotojų užmokestį ir priminė „Programą 1000“.

„Kitų metų biudžetas yra nepakankamas arba ne toks ambicingas, tam kad užbaigti „Programos 1000“ įgyvendinimą. 1000 – pradedančiajam, bet ne vien tik tai, vidurinioji grandis, aukštesnioji grandis, atitinkamai jų atlyginiams turi didėti“, – aiškina vadovas.

Šiuo metu šalyje trūksta maždaug 1000 policijos pareigūnų. Naujasis vadovas tikina žinantis šią situaciją, tačiau dar negalintis pasakyti kaip ją spręs. O profsąjungos jau pasirengusios kalbėtis apie apylinkių ir nepilnamečių inspektorių grąžinimą.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ nuo 22 min.:

Laba diena, Lietuva. Internetinės vaistinės: medikamentų tiekėjai „surems ragus“ – bus varžomasi dėl prekių kainų ir pristatymo greičio
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.