Lietuvoje

2019.11.11 15:42

Naujasis miškų urėdijos vadovas Kaubrė: iš buvusių kolegų – priekaištai dėl darbo stiliaus ir medžioklė su valdžios vyrais

Kristina Jackūnaitė, Reda Gilytė, Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.11 15:42

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika Valstybinių miškų urėdijos direktoriumi paskyrė beveik prieš mėnesį konkursą laimėjusį dabar laikinai šias pareigas einantį Valdą Kaubrę.

Kai kurie buvę jo kolegos Panevėžio urėdijoje sako, kad su V. Kaubre dirbti buvę sunku – kai kuriems savo teises teko ginti teismuose, tačiau aplinkos ministras nepasitenkinimą sieja su urėdijų reforma.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus Valdo Kaubrės, kuris konkursą laimėjo daugiau nei prieš mėnesį paskyrimas užtruko ilgiau nei įprastai dėl anoniminio skundo, kurį gavo ministerija, nagrinėjimo. Valdas Kaubrė šiuo metu yra laikinas urėdijos vadovas.

„Pati įmonė yra valstybės reikšmės įmonė, strateginis objektas, na ir vadovo klausimas labai svarbu, todėl tą informaciją turėjome išsiaiškinti, patikrinti, gavome visus atsakymus ir abejonių jokių nėra“, – sako ministras.

Kai prieš atvykdamas dirbti į Vilnių Valdas Kaubrė vadovavo Panevėžio urėdijai keliolika darbuotojų dėl jo darbo stiliaus buvo pasirašę peticiją, įkurta profsąjunga, o trys darbuotojai savo teises apgynė teismuose.

Buvusiam Karsakiškio girininkijos girininkui Jonui Masiokui, dabar Panevėžio rajono tarybos nariui, dėl neteisėto atleidimo Panevėžio urėdija buvo priversta sumokėti beveik 40 000 eurų – iš valstybės lėšų.

„Na prikankino, prikankino, neieškojo jis teisybės, kad rastų, tai švaistyta mediena, ne, reikėjo paprasčiausiai manim atsikratyti. Esmė buvo, kad sunku su juo dirbti, neįmanoma darbuotis kolektyve, o ne tai, kad jis matuoti nemoka ar skaičiuoti – kažkiek visi mokam, bet žmogus gi pagrindinis turtas tam ir miške ir visur ir reikia jį vertinti, reikia su juo bendrauti“, – sako buvęs girininkas.

„Mano siekis yra, kad mes ateidami dirbti darbą kiekvienas turime pareigas, kurias privalome vykdyti ir už ką turime atsakyti. Mes šiandien dienai dirbame valstybės įmonei ir rūpinamės valstybės turtu, todėl pilnai turime atsakyti už to turto racionalų ir atsakingą panaudojimą ir tikrai bus skiriamas dėmesys labai to turto kontrolei, panaudojimui ir nebus taikstomasi su jokiais jo neatsakingo valdymo būdais“, – teigia naujasis Valstybinių miškų urėdijos direktorius V. Kaubrė.

„Visi tie procesai įvertinti ir na greičiausiai tai yra tos pačios reformos vienas iš kovos įrankių ir tie žmonės, kurie norėjo, kad ta reforma neįvyktų, kad viskas būtų kaip buvę seniau, kad vyktų na daugybė atskirų įmonių, organizacijų ir įvairiausių schemų veikimo, na manau, kad tai vienas iš būdų kaip diskredituoti pačią veiklą, patį vadovą“, – mano ministras K. Mažeika.

Ministras Kęstutis Mažeika sako, kad V. Kaubrės reputacija nepriekaištinga.Beje prieš laimėdamas konkursą, Valdas Kaubrė, kaip skelbė LRT tyrimų skyrius dalyvavo medžioklėje kartu su vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu ir aplinkos ministru.

„Praeitais metais gruodžio 1 vyko tradicinė medžioklė, kur buvo ir Seimo nariai ir aš kaip komiteto pirmininkas buvau pakviestas, kur Kauno rajono meras organizavo, na ir lygiai taip pat šiemet planuojam dalyvauti toje medžioklėje“, – sako ministras.

Konkursas į Valstybinių miškų urėdijos direktorius paskelbtas po to kai pasikeitus aplinkos ministrui rugpjūčio 1-ąją iš posto pasitraukė Marius Pulkauninkas, paskelbęs, kad nejaučia politinio palaikymo. V. Kaubrė pareigas pradės eiti artimiausiu metu.

Žinios. Rasti Juozapo Streikaus-Stumbro palaikai: partizanas atgulė Vilniaus Našlaičių kapinėse