Lietuvoje

2019.11.11 12:42

Kadenciją baigęs policijos vadovas Linas Pernavas atašė darbą tikisi pradėti antradienį

atnaujinta 13.36
Ignas Jačauskas, BNS2019.11.11 12:42

Kadenciją baigęs policijos vadovas Linas Pernavas atašė Jungtinėje Karalystėje darbą tikisi pradėti antradienį.

„Kai būsiu paskirtas, tada pradėsiu dirbti. Yra būsimas generalinis komisaras, kuris mane į tas pareigas skirs, tai tikiuosi, kad rytoj būsiu paskirtas“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė L. Pernavas.

Nuo antradienio L. Pernavą pareigose keičiantis dabartinis Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Renatas Požėla kol kas nekomentuoja būsimo sprendimo.

„Palaukime rytojaus“ , – teigė jis.

L. Pernavas didžiausiu iššūkiu naujose pareigose įvardija užsitęsusią nežinomybę dėl „Brexito“. Jis į Londoną kol kas žada vykti be šeimos.

Komisaras taip pat tikino, kad jis anglų kalbos žinias intensyviai gilina jau daugiau nei treji metai, tai pradėjo daryti dar iki svarstymų steigti šią pareigybę Londone, tad jo dalyvavimas intensyviuose anglų kalbos kursuose šiais metais su naujomis pareigomis esą niekaip nėra susiję.

„Yra nežinomybė su situacija, kur siejasi su „Brexitu“. Su kuo bekalbėtumėme, visi turbūt pasakys, kad visiškai neaišku, kas ir kaip bus. Čia, turbūt, didžiausias iššūkis“, – kalbėjo L. Pernavas.

Į policijos atašė pareigas asmuo skiriamas generalinio komisaro sprendimu, prieš tai kandidatūrą suderinus su Užsienio reikalų ministerija. Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS sakė, kad ministerija tokį pritarimą davė praėjusią savaitę.

„Kandidatūra suderinta su Užsienio reikalų ministerija, dabar yra naujojo generalinio komisaro prerogatyva paskirti. Kadenciją baigęs generalinis komisaras turi teisę be konkurso užimti bet kurias laisvas policijos sistemoje pareigas, lygiavertes arba žemesnes“, – teigė R. Matonis.

Anot jo, tai galėtų būti ir paprasto patrulio, ir, pavyzdžiui, šiuo metu laisvos Panevėžio apskrities policijos vadovo pareigos.

Populiariausi

Vaikai
COVID-19 TRUMPAI 7

Lietuvoje

2021.03.01 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai plečiasi pramonės įmonėse, nauji atvejai – darželiuose bei menų mokyklose

243 nauji atvejai, mirė 7 žmonės; atnaujinta 11.27
7
Gitanas Nausėda apsilankė vakcinavimo centre Kaune
9

Lietuvoje

2021.03.01 12:40

Nausėda apie skiepijimo tempus: antrą metų ketvirtį per dieną galėsime vakcinuoti ir po 30–35 tūkst. žmonių

prezidentas sako esąs pasirengęs pasiskiepyti „AstraZenecos“ vakcina; atnaujinta 14.23
9