Lietuvoje

2019.11.11 12:35

Skelbiamas papildomas priėmimas į profesinio mokymo įstaigas

Pirmadienį paskelbtas mėnesį truksiantis papildomas priėmimas į likusias laisvas vietas profesinio mokymo įstaigose, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Šis papildomas priėmimas gali būti naudingas tiems, kurie šiemet baigė mokyklą ir vasarą nebuvo apsisprendę, ką veikti toliau, taip pat suaugusiems žmonėms, norintiems įgyti paklausią profesinę kvalifikaciją“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys.

Profesinio mokymo įstaigoms šiemet iš viso buvo numatyta skirti 20 tūkst. valstybės finansuojamų vietų, iš jų beveik 2 tūkst. per vasaros-rudens priėmimą liko neužimta.

Daugiausia laisvų vietų liko gamybos ir perdirbimo, architektūros ir statybos, verslo ir administravimo srityse.

Papildomas priėmimas, kaip ir pagrindinis, bus vykdomas centralizuotai internetu per LAMA BPO sistemą.

Priimtieji pradės mokytis po mokymo sutarties su profesinio mokymo įstaiga pasirašymo, jie prisijungs prie jau nuo rudens besimokančių grupių.

Per vasaros-rudens priėmimą į profesinio mokymo įstaigas šiemet priimta 18,2 tūkst. mokinių – tūkstančiu daugiau nei pernai.

Daugiausia sutarčių sudaryta Inžinerijos ir inžinerinių profesijų, Paslaugų asmenims ir Architektūros ir statybos švietimo sričių mokymo programose.

Planuojama, kad 2020 metais priėmimas į profesines mokyklas vyks ne tik vasarą: pirmasis jo etapas bus organizuojamas nuo sausio pradžios iki vasario vidurio, kad iš aukštųjų mokyklų per pirmąjį semestrą iškritę studentai galėtų iškart pradėti mokytis profesinio mokymo įstaigose neprarasdami pusės metų.