Lietuvoje

2019.11.11 10:41

Šimonytė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją dėl valdančiųjų elgesio Seimo posėdžio metu

LRT.lt 2019.11.11 10:41

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Ingrida Šimonytė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydama ištirti lapkričio 7 dienos vakariniame posėdyje susiklosčiusią situaciją.

Pasibaigus opozicinei darbotvarkei ir numatytam posėdžio laikui, pratęsus posėdį buvo bandyta svarstyti ne tik rytiniame posėdyje nebaigtus ir rezervinių projektų sąraše esamus projektus, bet ir tuos projektus, dėl kurių rytiniame posėdyje jau buvo paprašyta pertraukos iki kito posėdžio. Seimo statuto 97 straipsnio 5 dalis numato, kad opozicinę darbotvarkę sudaro opozicinės frakcijos ir tokios darbotvarkės net nėra tvirtinamos Seimo posėdžio metu, sakoma TS-LKD išplatintame pranešime žiniasklaidai.

„Posėdyje susiklosčiusi situacija, pirmiausia, kelia jau vien elementarių etikos klausimų, kaip valdantieji suvokia Seimo statute aprašytą opozicijos teisę turėti savo darbotvarkę bent vieną kartą per mėnesį. Kartu problema ir gerokai platesnė: šiame Seime gudravimas apeinant sprendimus, už kuriuos jau buvo balsuota, tampa sisteminiu valdančiųjų elgesiu, jei jiems sprendimas, už kurį balsuota, netinka. Šiuo konkrečiu atveju – į Seimo salę bandyta grąžinti projektus, kurie jau buvo vieną kartą atmesti, tuomet skubos tvarka pateikti patobulinti, o opozicijai paprašius pertraukos dėl galimybės susipažinti, nes yra svarbūs bei visuomenėje sulaukiantys nemažai rezonanso, šis teisėtas prašymas negerbiamas ir buldozeriu bandoma pateikti ir vėl. Kadangi mano supratimu, taip elgtis negalima ir tai pažeidžia procedūrinę tvarką, tikiuosi, jog bent Etikos ir procedūrų komisija galinti pateikti aiškumo, kaip su tokiomis situacijomis Seime derėtų tvarkytis“, – teigia Ingrida Šimonytė.