Lietuvoje

2019.11.11 07:36

Lenkiją sveikinantis Nausėda ją vadina viena artimiausių sąjungininkių

premjeras džiaugiasi suaktyvėjusiu bendradarbiavimu
BNS 2019.11.11 07:36

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasveikino Lenkijos vadovą Andrzeju Dudą nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga.

Kaimyninę šalį prezidentas pavadino viena artimiausių ir svarbiausių Lietuvos partnerių ir sąjungininkių Europos Sąjungoje ir NATO.

„Bendrais interesais ir artimomis vertybėmis grįstas dialogas leidžia drauge įveikti visam mūsų regionui kylančius saugumo, ekonominius ir kitus iššūkius ir prisidėti tiek prie mūsų žmonių, tiek prie visų europiečių laisvės, saugumo ir visapusiškos gerovės užtikrinimo“, – rašome prezidento sveikinime.

Prezidentūros pranešime teigiama, kad Lietuva vertina Lenkijos indėlį prisidedant prie mūsų regiono saugumo stiprinimo – Lenkijos kariai dalyvauja gynybos pratybose Lietuvoje, taip pat net aštuonis kartus dalyvavo NATO oro policijos misijose Baltijos šalyse.

Šiais metais minima daug bendrų sukakčių: Liublino unijos 450 metų jubiliejus, Lietuvos ir Lenkijos Draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties 25-osios metinės, taip pat Rytų partnerystės dešimtmetis.

Pasak prezidento, veikdamos kartu Lietuva ir Lenkija aktyviai padeda kitoms valstybėms jų europinės integracijos kelyje.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad Lietuvos ir Lenkijos žmones sieja ne tik bendra istorija, bet ir nuoširdi draugystė, bendradarbiavimas daugelyje sričių.

Prezidentas palinkėjo, kad kuriamas glaudus žmonių dialogas kultūros, mokslo, švietimo, verslo ir inovacijų srityse tik tvirtėtų ir atvertų kelius į dar stipresnę partnerystę.

Premjeras sveikinime džiaugėsi suintensyvėjusiu Vyriausybių bendradarbiavimu

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sveikinime Lenkijos žmonėms 101-ųjų nepriklausomybės metinių proga.

„Džiaugiamės pernai ypač suintensyvėjusiu mūsų vyriausybių bendradarbiavimu politikos, ekonomikos ir kultūros srityse ir esame pasirengę jį toliau plėtoti. Siekis kurti stiprią ir vieningą Europos Sąjungą, kuri daugiau investuotų į transatlantinio ryšio stiprinimą, išlieka bendras Lietuvos ir Lenkijos uždavinys. Šiemet minėdami demokratinės revoliucijos Lenkijoje, Baltijos kelio ir Berlyno sienos griuvimo 30 metų sukaktis, galime su pasididžiavimu įvertinti, kiek daug pasiekėme įgyvendindami laisvės idealus, dėl kurių aukojosi mūsų tautų patriotai. Esu įsitikinęs, kad bendri laimėjimai praeityje ir ateities iššūkiai įkvėps mus tęsti glaudų dialogą visais rūpimais klausimais ir sėkmingai vystyti naujas iniciatyvas“, – sakoma premjero sveikinime.

Vyriausybės vadovas linki būsimai Vyriausybei ir visiems Lenkijos žmonėms visokeriopos sėkmės, santarvės ir klestėjimo.