Lietuvoje

2019.11.11 07:25

Sinoptikė: laukia lietingų ir permainingų orų savaitė

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.11.11 07:25

Ši savaitė bus permaininga. Kaip LRT RADIJUI teigia sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, antradienį galime sulaukti vietomis šalnų ir plikledžio, tačiau jau trečiadienį sulauksime orų atšilimo, tačiau saulės spindulius išvysime tik penktadienį.

Pirmadienį vėsią oro masę pajusime per menką temperatūros pakilimą dieną. Popiečio valandomis temperatūra bus aukštesnė vos keliais laipsniai nei rytą ir svyruos tarp 6–8 laipsnių. Antroje dienos pusėje prie jūros ir Žemaitijoje temperatūra ims žemėti, nes ims sklaidytis debesys. Trumpas ir negausus lietus numatomas visoje šalyje, daugiausiai kritulių numatoma pietrytiniuose ir rytiniuose rajonuose.

Antradienio naktį pragiedrulių atsiras ir kituose šalies regionuose, Vėjas rims, virš mūsų šalies išsidrieks aukštesnio slėgio juosta ir temperatūra smarkiai kris. Daugelyje rajonų bus 0 laipsnių, pietiniuose ir pietrytiniuose rajonuose gali pasirodyti ir menkos šalnos. Čia galima tikėtis ir plikledžio. Šiauriniuose rajonuose numatomas rūkas, kuris turėtų būti tirštas, tačiau jis greitai sklaidysis. Čia temperatūra sieks 1–3 laipsnius šilumos.

Antradienio diena bus vėsi, bet bus šiltesnė nei pirmadienis – temperatūra kils iki 6–10 laipsnių šilumos. Pietiniuose, centriniuose rajonuose bus šilčiausia, čia palepins saulė. Pajūryje, vakariniuose rajonuose antroje dienos pusėje atplauks lietaus debesys.

Trečiadienį naktį lis, dieną numatomas taip pat įkyrus ir smarkus lietus. Oras naktį atvės iki 8 laipsnių šilumos. Dieną temperatūra kils iki 12–13 laipsnių šilumos Alytuje ir Vilniuje. Vėjas pūs nestiprus. Nuo trečiadienio pamatyti saulę tikimybė maža.

Ketvirtadienio orai nesiskirs nuo trečiadienio. Naktį tik vietomis palis. Dieną lietaus irgi bus mažiau.

Penktadienio antroje dienos pusėje vakariniuose ir pietvakariniuose rajonuose bus galima pasimėgauti saulės spinduliais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI