Lietuvoje

2015.08.19 18:25

V. Mazuronis: pasitvirtinus STT įtarimams, Ž. Putramentas būtų šalinamas iš partijos

BNS2015.08.19 18:25

Pasitvirtinus Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) įtarimams, jog „darbietis“ Žilvinas Putramentas ėmė kyšius, jis būtų šalinamas iš partijos, sako Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Pasitvirtinus Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) įtarimams, jog „darbietis“ Žilvinas Putramentas ėmė kyšius, jis būtų šalinamas iš partijos, sako Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

„Jei tie įtarimai, kuriuos turime dabar, pasitvirtins, jis neabejotinai bus šalimas iš partijos“, – BNS trečiadienį sakė partijos vadovas.

Jis teigė, kad Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vyriausiojo patarėjo Ž. Putramento narystė Darbo partijoje sustabdyta nuo 2013-ųjų sausio pradžios, kai jis dar ėjo Nacionalinės kredito unijos valdybos nario pareigas ir jam buvo pareikšti įtarimai kartu su kitais unijos vadovais iššvaisčius maždaug 7 mln. eurų turto.

„Narystė yra sustabdyta iki teismo sprendimo, o sprendimo unijos byloje, mano žiniomis, nėra. Narystė iki šiol neatstatyta“, – sakė V. Mazuronis.

Kita STT įtariamoji, buvusi agentūros vadovė Rasita Kraujalytė–Noreikienė, anot V. Mazuronio, niekada nepriklausė Darbo partijai.

V. Mazuronis neįžvelgė problemos, jog Ž. Putramentas pernai buvo paskirtas į pareigas „darbiečių“ kontroliuojamos Žemės ūkio ministerijos pavaldžioje įstaigoje ir, nepaisant pareikštų įtarimų, joje dirba iki šiol.

„Jei tie įtarimai nepasitvirtino, tai reiškia žmogus buvo nekaltas. Kitaip teisiškai to neįmanoma vertinti“, – sakė „darbiečių“ vadovas.

STT trečiadienį pranešė sulaikiusi Ž. Putramentą, R. Kraujalytę-Noreikienę bei pastarųjų dviejų valdininkų papirkimu įtariamą dviejų įmonių savininkę K.K. Pareigūnai įtaria, jog valstybės tarnautojai ir verslininkė sukūrė nusikalstamą korupcijos schemą, pagal kurią verslininkei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti agentūros organizuojamus viešųjų pirkimų konkursus, kurių bendra vertė apie 128 tūkst. eurų. Už tai verslininkė atsilygindavo dovanų kuponais ir iš viso „padovanojo“ (davė kyšių) apie 10 tūkst. eurų vertės kuponų, kurie vėliau buvo iškeičiami į grynuosius pinigus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.