Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.10 12:56

Dėl Kėdainių ligoninės pavadinimo – apklausa savivaldybės interneto svetainėje

BNS 2019.11.10 12:56

Kėdainių ligoninės medikai nepritaria mero Valentino Tamulio idėjai šią gydymo įstaigą pavadinti gydytojos Teklės Bružaitės vardu, rašo portalas rinkosaikste.lt.

Jei būtų nuspręsta keisti ligoninės pavadinimą, medikai siūlo tai daryti įvertinant visą Kėdainių medicinos raidos istoriją, kurios progresui didžiausią įtaką padarė ne gydytoja T. Bružaitė, o šią ligoninę pastatęs, medikų komandą subūręs ir kaimuose pirmuosius ambulatorijas įkūręs ligoninės vyriausiuoju gydytoju dirbęs chirurgas Lionginas Šinkūnas.

T. Bružaitės Kėdainių medikai taip pat nenuvertina ir siūlo jos atminimą pagerbti kitaip: pastatant skulptūrą ar pasodinant ir jos vardu pavadinant parką arba pakeisti link ligoninės einančios gatvės pavadinimą ir ją pervadinti T. Bružaitės vardu.

Dėl galimo ligoninės vardo keitimo netrukus ketinama paskelbti apklausą savivaldybės interneto svetainėje, kur savo nuomonę pareikšti ne tik medikai, bet ir visi rajono gyventojai.

„Ar teiksime rajono tarybai siūlymą keisti ligoninės pavadinimą, dar anksti spręsti. Turime atsižvelgti ir į gyventojų, ir į medikų bendruomenės nuomonę“, – teigė V. Tamulis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi