Lietuvoje

2019.11.09 23:04

Maisto kokybės išbandymai ligoninėms: ne visos pasiruošusios įgyvendinti naujoves

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.09 23:04

Nuo šio mėnesio ligoninėse pacientų lėkštėse nebegali būti riebaluose virtų, keptų ar rūkytų mėsos, žuvies gaminių ir kitokio sveikatai žalingo maisto. Kai kurios gydymo įstaigos sako, kad dėl to gali išaugti paciento maitinimo kaina. Sveikatos apsaugos ministras teigia, kad kokybės gerinimas nebūtinai susijęs su brangesniais maisto produktais.

Po kritikos nesveikam ir nemaistingam ligoninių valgiaraščiui nuo lapkričio pirmosios pacientams negalima tiekti riebaluose virtų, skrudintų, džiūvėsėliuose apvoliotų ar jais pabarstytų keptų, rūkytų mėsos ir žuvies gaminių, sultinių, padažų koncentratų, šaldytų pusgaminių ir kitų iš jų pagamintų patiekalų, nustatyti druskos, cukraus kiekiai.

Respublikinei Šiaulių ligoninei keliolika metų maistą tiekė įmonės. Nuo naujų metų maistą gamins pati ligoninė. Tikimasi, kad taip pagerės maisto kokybė. Ligoninės valdžia sako, kad kaina keistis neturėtų. Dabar per dieną pamaitinti vieną žmogų kainuoja apie 4 eurus.

Tuo metu Kauno klinikinės ligoninės dietologė sako, kad dabar maitinimo kaina gali šiek tiek išaugti – anksčiau dienos maitinimas atsieidavo kiek daugiau nei pusantro euro.

„Pagrindinės dietos turėtų šiek tiek brangti, nes ten daugiau daržovių, sakau, tie ligoniai, kurie negali žalių daržovių valgyti ir kuriems yra apribota, tai čia didelio nuostolio nebus“, – sakė Kauno klinikinės ligoninės dietologė Vitalija Šurkuvienė.

Tačiau ne visos gydymo įstaigos jau pasiruošusios įgyvendinti naujus maisto kokybės reikalavimus. Santaros klinikos lig šiol negali nutraukti sutarčių su maisto tiekėjais. Gydymo įstaigos valdžia sako besitikinti kuo greičiau užbaigti derybas ir ieško naujo maisto tiekėjo.

„Kokybės gerinimas nebūtinai yra susijęs su kažkokiais brangesniais produktais arba su kažkokiomis sudėtingomis technologijomis, kitą kartą nesudėtingų pakeitimų užtenka, kad būtų galima tuos reikalavimus įgyvendinti“ – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt