Lietuvoje

2019.11.09 09:21

Veryga: antroji vakcinų nuo gripo siunta jau pakeliui, tik nežinia, ar jos užteks

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.11.09 09:21

Gydymo įstaigoms skundžiantis, kad trūksta vakcinų nuo gripo, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad antroji vakcinų siunta jau yra gauta ir netrukus pasieks įstaigas.

A. Verygos teigimu, vakcinų nuo gripo pritrūko dėl šiemet išaugusio gyventojų noro skiepytis. Vakcinos paprastai Lietuvą pasiekia per kelis kartus.

„Ta didesnė antroji siunta jau yra gauta, ji keliauja į gydymo įstaigas ir artimiausiu metu jas pasieks. Ar jų užteks ar ne – labai sudėtinga dabar pasakyti. Gydymo įstaigos planuoja tuos poreikius. Ar jos tinkamai susiplanavo tą poreikį – pamatysime tik eigoje. Matyt, tie patys medikai ir gydymo įstaigos gal negalėjo nuspėti tokio didelio bumo. Kai negali nuspėti – negali ir suplanuoti“, – tikino sveikatos apsaugos ministras.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, šiemet gydymo įstaigos užsakė beveik 13 tūkst. daugiau vakcinų nuo gripo nei pernai.

Populiariausi

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje skiepijami medikai antrąja vakcina nuo COVID-19

Lietuvoje

2021.01.17 11:01

Antrą COVID-19 vakcinos skiepą gavę šalies medikai: tai – viltis grįžti į ankstesnį gyvenimą papildyta Kauno klinikų ir Santaros klinikų informacija; atnaujinta 15.00

31