Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.08 21:38

Vizitas Italijoje baigėsi jautriomis akimirkomis: įteikdamas dovaną Nausėdos žmonai Maltos ordino Didysis Magistras pravirko

LRT.lt 2019.11.08 21:38

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, su darbo vizitu viešėdami Romoje, susitiko su Maltos ordino Didžiuoju Magistru Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto. Susitikime aptarta Maltos ordino veikla Lietuvoje, savanorystės ir tarpusavio pagalbos projektai ir jų svarba kuriant socialiai atsakingą visuomenę.

„Kartu su žmona Diana esame pasirengę nuo pat pirmųjų prezidentavimo dienų visokeriopai prisidėti remdami Maltos ordino savanorių veiklą. Esame ypač dėkingi Maltos ordino Pagalbos tarnybai už bendradarbiavimą perduodant patirtį migrantų integracijos srityje. Tokia tarptautinė patirtis mūsų šaliai yra labai reikalinga“, – teigė prezidentas.

Jis pripažino, kad susitikimo metu įvyko jaudinanti ir jautri akimirka – Maltos ordino didysis magistras pravirko kuomet įteikė dovaną Lietuvos pirmajai poniai D. Nausėdienei.

„Tiesą sakant toks graudinanti momentas, kuris buvo susijęs su jo dideliais išgyvenimais dėl labdaros, atjautos ir matai, kad žmogui tai nėra dirbtinė kaukė, o jausmas, einantis iš širdies“, – sakė G. Nausėda.

Kalbėdama apie susitikimą su Maltos ordino Didžiuoju Magistru, D. Nausėdienė sakė, kad susitikimas svarbus tuo, kad savanorytė – itin reikšminga veikla, kuri kartais galbūt nepastebima, tačiau vyksta kasdiena, o Maltos Ordino veikla ir savanorystės žinia, bendruomeniškumo jausmo puosėlėjimas parodo, kokius svarbius partnerius šioje srityje turi Lietuva.

„Teko prisidėti prie labdaros akcijų ir tai yra tarsi maži grūdeliai, kurie patekę į gerą dirvą gali išaugti į labai vaisingą medį. Ir tą bendruomeniškumo, jautimo vieno kito peties, palaikymo sunkiose situacijose, o Maltos ordinas kaip valstybė ir kaip organizacija akcentuoja mažą, bet svarbų kasdienį darbą savanorystėje, bendruomeniškumą ir mes čia turime labai gerus partnerius“, – Italijoje kalbėjo D. Nausėdienė.

Pirmoji šalies ponia pasidžiaugė ir susitikimu su Italijoje gyvenančiais lietuviais, įdomiu su susitikimu su vietos bendruomene, taip pat ypatingu vizitu Vatikane.

„Tai yra ypatingas vizitas ir ypatingi išgyvenimai. Žinoma, ypatingai brangus mūsų rytinis apsilankymas pas popiežių ir, žinoma, nepaprastai smagu pažinti lietuvių bendruomenę Italijoje. Vakar tai buvo nuostabi dovana, sutikti žmones, su jais kalbėtis ir bendrauti“, – sakė šalies vadovo žmona Diana.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi