Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.08 21:19

Nausėda su Italijos vadovu aptarė dvišalius santykius, tarptautinį bendradarbiavimą

LRT.lt 2019.11.08 21:19

Italijoje su darbo vizitu viešintis Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su šalies vadovu Sergio Mattarella. Vadovai kalbėjosi apie dvišalius politinius, ekonominius ir kultūrinius Lietuvos ir Italijos santykius, bendradarbiavimą transatlantinėse organizacijose, saugumo klausimus.

„Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimas dvišaliu ir tarptautiniu lygiu nuolat stiprėja. Vertiname aktyviai plėtojamus politinius, ekonominius ir kultūrinius mūsų šalių ryšius, esame artimi sąjungininkai Europos Sąjungoje ir NATO. Panašiai matome šiandienos geopolitinius iššūkius, su kuriais pastaruoju metu susiduria Europos Sąjunga. Italijos pastangos ir pavyzdys palaikant Europos idealus, taip pat nuoseklus indėlis į mūsų regiono gynybos užtikrinimą yra ypač svarbūs“, – sakė prezidentas.

Pasak šalies vadovo, bendrą grėsmių matymą liudija ir Italijos įsitraukimas, stiprinant Baltijos valstybių saugumą. Italijos karių dalyvavimas NATO eFP ir 2020 metais planuojama oro policijos misija Lietuvoje yra konkretūs Italijos įsipareigojimų savo sąjungininkams ir regioniniam stabilumui išraiška.

Susitikime šalies vadovas pabrėžė, kad suprantame grėsmes, su kuriomis susiduria Italija. Savo ruožtu Lietuva prisideda prie NATO Pietų strateginio centro Neapolyje veiklos, stiprindama bendrą Aljanso atsaką į terorizmą, padėdama užtikrinti stabilumą Pietų kaimynėse.

Susitikime prezidentas akcentavo, kad Lietuvą ir Italiją vienija glaudus bendradarbiavimas verslo, mokslo, akademinių mainų ir kultūros srityse. Italija yra svarbi Lietuvos prekybos partnerė – pernai pagal prekybos apyvartą Italija buvo 8-oje vietoje (2018 m.). Lietuvos eksportas į Italiją nuolat auga, Lietuvoje gaminami maisto produktai yra vertinami ir randa savo pirkėją Italijoje. Prezidentas pakvietė Italijos vadovą kartu dalyvauti Italijos ir Lietuvos verslo forumuose, aktyviai juos globoti, skatinant verslo bendruomenių ryšius.

Svarbų politinį ir ekonominį abiejų valstybių bendradarbiavimą papildo kultūrinis ir visuomeninis Lietuvos ir Italijos dialogas. Šių metų Venecijos meno bienalėje Lietuvos menininkės pristatė šiuolaikinę operą „Saulė ir jūra“, kuri apdovanota „Auksiniu liūtu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi