Lietuvoje

2019.11.08 16:36

Alytaus rajone užterštas pienas bus naikinamas Klaipėdoje: baiminamasi padidėjusios taršos

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.08 16:36

Klaipėdos atliekų deginimo bendrovėje pradedamas naikinti per gaisrą dioksinais užteršto pienas iš Alytaus rajono. Iš ūkininkų naikinti surinkta 13 tonų pieno. Pienas Klaipėdoje – deginamas, pirmadienį, bendrovė tai daro nemokamai.

Alytaus rajono savivaldybei transportuoti ir surinkti atsieina per tūkstantį eurų. Ši atliekų deginimo gamykla – vienintelė, kur įmanoma užterštą pieną technologiškai sunaikinti.

Klaipėdiečiai baiminasi, kad iškankinti įvairios smarvės, dar turės kęsti ir pieno kvapą, tačiau bendrovė sako, kad į aplinką nepatenka jokie kvapai – viskas yra surenkama vykdant procesą.

„Pienas atvyks, jis bus išpiltas į kuro bunkerį ant kuro bunkeryje esančių atliekų. Atliekos bus suvilgytos tuo pienu ir paduotos į katilą sudeginimui. Katile yra 1000 laipsnių temperatūra“, – sako Laboratorijos ir darbų saugos inžinierius Ramūnas Jakovlevas.

„Fortum“ atstovas ryšiams su visuomene Andrius Kasparavičius sako, kad tokioje aukštoje temperatūroje suskyla dioksinai, kuriomis užterštas pienas.

„Šitoje temperatūroj suskyla dioksinai, o tai pagrindinės medžiagos, kuriomis ir yra užterštas pienas. Tai, kas nesuskyla, yra sugaudoma aktyvuotos anglies filtruose, nusodinama ir iškeliauja iš mūsų šalies“, – tikina A. Kasparavičius.

Vietos bendruomenė nerimauja, kad deginant užterštą pieną, teršalai pasklis ore ir kenks vietinių gyventojų sveikatai.

„Buvo komentarų, kad ir sūriai per kaminą kris, viskas, mane asmeniškai ir bendruomenę neramina tai, kur deginimo proceso metu tie dioksinai dings – ar jie bus suskaidyti ir sugaudyti, ar nepadidės išmetimo kiekiai“, – sako bendruomenės atstovė Ligita Girskienė.

Žinios. Klaipėdoje deginamas užterštas pienas: nei kvapo, nei sūrių per kaminą nebus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt