Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.08 16:02

Iš gaisravietės Alytuje išvežtas pirmas krovinys su pavojingomis atliekomis

Alytaus meras: pagaliau išgirdau tai, ko laukiau nuo pirmos gaisro dienos; atnaujinta 17.14

Iš gaisravietės Alytuje penktadienį išvežtas pirmas krovinys su pavojingomis atliekomis.

Pasak valstybės valdomos įmonės „Toksika“ komercijos direktoriaus Luko Andronavičiaus, šiuo metu į Šiaulių rajone esantį pavojingų atliekų sąvartyną išvyko vienas sunkvežimis su dviem konteineriais.

„Pirmas pakrovimas nėra didelis – šiek tiek virš 10 tonų, bet šiandien dar vyks kiti pakrovimai, tai planas šiandienai yra, kad iš vietos išvažiuotų 50 tonų atliekų“, – BNS įmonės atstovas.

„Šiandien dar bus du automobiliai“, – pridūrė jis.

Anot „Toksikos“ komercijos direktoriaus, nuo pirmadienio ketinama išvežimo apimtis padidinti.

„Pradžia nuosaikesnė. Rytoj turėtume apie 40-60 tonų išvežti. Sekmadienį dirbti neplanuojame, o pirmadienį turbūt jau vešim didesnius kiekius – nuo 50 iki 100 tonų per dieną“, – teigė L. Andronavičius.

Jis tikisi, kad per maždaug pusantros savaitės bus užbaigtas pirmas atliekų išvežimo etapas.

„Mes planuojam, kad turbūt per kitą savaitę ir dar kelias dienas bus užbaigtas tas pirmas etapas – išvežtos tos atliekos, kurios nėra su betonu, griuvėsiais susimaišiusios“, – sakė įmonės atstovas.

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje „Ekologistikoje“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Alytaus mieste ir rajone vis dar paskelbtos ekstremalios situacijos.

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad atliekų išvežimas buvo įšaldytas, tačiau premjeras ir jo komanda padėjo pralaužti ledus.

„Paskambina premjero patarėjas Giedrius Surplys. Sako, mere, matome pakliuvote į biurokratines džiungles, nesusikalbame visi, užteks, sprendžiame bėdas netradiciškai. Pagaliau išgirdau tai, ko laukiau nuo pirmos gaisro dienos“, – socialiniame tinkle rašo meras.

Atliekų išvežimu rūpinasi Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi