Lietuvoje

2019.11.08 14:44

Dėl 12 kartų normos ribas viršijančios taršos Klaipėdoje – klausimai aplinkos ministrui

LRT.lt2019.11.08 14:44

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką dėl aplinkos taršos Klaipėdoje, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė A. Gedvilienė į K. Mažeiką kreipėsi po viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos, jog šiaurinėje miesto dalyje esančiuose Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės gyvenamuosiuose mikrorajonuose chromo koncentracija dirvožemyje viršijo leistinas ribines vertes iki 12 kartų, o didžiausi viršijimai nustatyti ties uosto teritorija. Einant toliau nuo uosto, kaip skelbiama viešojoje erdvėje, koncentracijos palaipsniui mažėja.

Taip pat informuojama, kad Klaipėdos savivaldybės teritorijų dirvožemio monitoringas atliekamas nuo 2005 m ir nuo tada stebima didesnė chromo koncentracija dirvožemyje nei leistina, tačiau nenurodoma ar buvo imtasi priemonių dėl šios taršos mažinimo.

„Jau eilę metų institucijoms žinoma apie taršos problemas Klaipėdos mieste. Stebina, kad vis kalbama ir piktinamasi, bet realių veiksmų taip ir nėra. Neaišku, ar valdžiai labiau rūpi žmonių gyvenimo kokybė ir sveikata, ar kai kurių įmonių interesai. Kiek dar reikia akivaizdžių taršos įrodymų, kad sprendimai būtų priimti?“, – teigė A. Gedvilienė.

Parlamentarė A. Gedvilienė aplinkos ministro klausia, kokia dirvožemio tarša chromu buvo fiksuojama Klaipėdoje nuo 2005 m., kaip keitėsi rodikliai iki šių metų ir kokių priemonių buvo imtasi jai mažinti?

Domimasi, ar buvo imtasi priemonių ir kokių nustatant taršos šaltinį, minimoje situacijoje? Taip pat klausiama, ar užtenka esamų kontrolės priemonių, numatančių ūkio subjektams kaupti ir perduoti duomenis apie jų vykdomą taršą?

Galų gale laukiama atsakymų, kokių veiksmų ministerija imsis, siekdama sumažinti taršą Klaipėdos miesto teritorijoje, likviduoti esamus padarinius ir užtikrinti, kad ateityje taršos atvejai nesikartotų?

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.