Lietuvoje

2019.11.08 13:02

Lietuviai ir lenkai baigė derinti sukilėlių valstybinių laidotuvių ceremoniją

Vaidotas Beniušis, BNS2019.11.08 13:02

Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių atstovai šią savaitę suderino paskutines detales dėl lapkričio 22-ąją dieną Vilniuje vyksiančios devynioliktojo amžiaus sukilėlių valstybinių laidotuvių ceremonijos.

Dalyvaujant Lietuvos ir Lenkijos prezidentams, karstai su Lietuvos sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko bei dar 18 sukilėlių palaikais iš Vilniaus katedros procesijoje bus vežami į Senųjų Rasų kapines, pakeliui sustojant ties Aušros vartais.

„Baigėme suderinti paskutines smulkias technines protokolines detales“, – BNS penktadienį sakė Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis.

Ceremonija lapkričio 22-osios rytą prasidės Valdovų rūmuose.

Atsisveikinimas vyks Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, vidurdienį vyks mišios, kuriose dalyvaus Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos vyskupai.

Po mišių prasidės laidotuvių procesija, ji pakeliui sustos prie Aušros vartų, čia skambės aplinkinių bažnyčių varpai ir giedamos maldos lietuvių, lenkų ir baltarusių kalbomis, sukilėlius pagerbs Lietuvos ir Lenkijos garbės sargybos kariai.

Senųjų Rasų kapinių koplyčią procesija turėtų pasiekti apie trečią valandą popiet, čia numatomi Lietuvos ir Lenkijos prezidentų Gitano Nausėdos ir Andrzejaus Dudos pasisakymai.

Anot D. Matulionio, ceremoniją gyventojai Katedros aikštėje galės stebėti dideliuose ekranuose, ją taip pat transliuos Lietuvos ir Lenkijos televizijos.

Lietuvos diplomatai tikisi, kad Baltarusija kitą savaitę informuos, kas jai atstovaus ceremonijoje. Į renginį taip pat atvyksta atstovai iš Latvijos ir Ukrainos.

Lietuvos ir Lenkijos sukilimas prieš Rusijos imperiją vyko 1863-1864 metais. Sukilimo vadams 1864 metais buvo įvykdyta mirties bausmė. Palaidojimai rasti 2017 metais tvarkant Gedimino kalno šlaitus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt