Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.08 15:10

Naujoji VDA rektorė: į akademiją sieksiu pritraukti daugiau užsienio studentų

Spalio pabaigoje inauguruota naujoji vienos svarbiausių Lietuvoje menininkus ir meno tyrėjus rengiančios aukštosios mokyklos, Vilniaus dailės akademijos (VDA), rektorė docentė Ieva Skauronė. Naujoji rektorė neslepia ambicingų tikslų bei sieks imtis pokyčių įvairiose akademijos srityse. „Mano vizija per 9 metus pamatyti Dailės akademiją tarp 500-tų geriausių dailės ir dizaino mokyklų pasaulyje“, – LRT RADIJUI sako VDA rektorė Ieva Skauronė.

I. Skauronė pakeitė nuo 2014 metų rektoriaus pareigas ėjusį profesorių Audrių Klimą. Ji tapo pirmąja VDA rektore moterimi per 226-rius akademijos gyvavimo metus. Naujoji VDA rektorė sako, kad vis dar atsiliekame nuo Vakarų Europos aukštųjų mokyklų, kuriose dirbančių moterų ir vyrų santykis yra labiau subalansuotas.

„80 proc. studentų, studijuojančių VDA, yra merginos. Jeigu žiūrėti į aukščiausią akademijos sudėtį – rektoratą, tai ankstesnės administracijos sudėtyje turėjome 8 vyrus ir vieną moterį, o dabar 5 vyrus ir dvi moteris. Pokytis galbūt ir nėra labai jau kardinalus, tačiau judėjimas yra gera linkme. Galbūt po dešimties metų bus toks rektoratas, kai bus 2 vyrai ir 8 moterys“, – lyčių lygybės akademijoje sako norinti naujoji rektorė.

I. Skauronė sako juntanti pokyčių būtinumą akademijoje, o prioritetu laiko studentų interesus. „Man svarbu studentų studijų kokybė, aplinka, kvalifikuoti dėstytojai, studentų ir dėstytojų tarptautinio mobilumo didinimas. Taip pat svarbu užsieniečių dėstytojų didesnis pritraukimas į akademiją bei studijų patrauklumas užsienio nuolatiniams studentams. Labai svarbu čia pritraukti gabius studentus iš Europos ir viso pasaulio, – aukštus tikslus kelia naujoji VDA vadovė. – Svarbu ir paprasti buitiniai dalykai, kad elementarios studijų sąlygos būtų kuo geresnės“.

VDA rektorė tikina sieksianti stiprinti sritis, kurios, jos nuomone, reikalauja pokyčių ir inovacijų. „Sieksiu stiprinti mokslo tyrimų kokybę, Dailėtyros institutą, optimizuoti turimą nekilnojamąjį turtą ir efektyviai jį pritaikyti strateginėms veikloms, o tai yra tarptautinio lygio universitetinis išsilavinimas, kurį mes teikiam ir sudarom tam sąlygas, taip pat optimizuoti žmogiškuosius išteklius akademijos veikloms vykdyti, stiprinti kai kurių padalinių veiklą – projektų bei tarptautinių ryšių skyrių veiklas. Žmogiškaisiais ištekliais reikia sustiprinti Komunikacijos ir Rinkodaros skyrius. Į mūsų gretas atėjo teisininkė, ko anksčiau neturėjome“, – siekiamus ir jau įgyvendintus tikslus vardija I. Skauronė.

Pasak rektorės, VDA yra bene paskutinis šalies universitetas, kuris savo komandoje įdarbino teisininką. „Teisininkai dirba visuose universitetuose, tad kitą kartą tenka pagalvoti, kodėl pas tave nedirba žmogus, kuris dirba visose kitose tokio pat pobūdžio institucijose. O priežastys – darbinės. Problemų aprėptis yra didžiulė. Jei čia šalia sėdėtų mūsų teisininkė, tai pasakytų, kad darbo yra bent kelis metus į priekį“, – konstatuoja VDA rektorė.

Dailės akademijos vadovė sako norinti matyti, kad VDA fakultetai, esantys regionuose, labiau akcentuotų savo pranašumus ir išskirtinumą. „Telšių fakultetas turi juvelyrikos studijų programą bakalauro studijų pakopoje ir jie yra vieninteliai Lietuvoje, kur galima studijuoti juvelyriką. Taip pat Telšiai išsiskiria magistro lygmenyje su taikomojo meno studijų programa, – Žemaitijos sostinėje esančio fakulteto išskirtinumus vardija I. Skauronė. – Kauno fakultetas labai dažnai save pozicionuoja per dailės terapijos jungtinę studijų programą su LSMU (Lietuvos sveikatos mokslų universitetu – LRT.lt). Kiekvienas fakultetas turi savo stiprybes, kurias tiesiog galėtų rinkodaros ir komunikacijos priemonėmis labiau išsigryninti ir labiau akcentuoti“.

LRT.lt primena, kad naujoji VDA rektorė 1997 m. įstojo į VDA Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedrą, kur 2003 m. baigė magistro studijas. 2000 m. mokėsi Prahos vaizduojamosios dailės akademijoje pas profesorių Alešą Vesely. Nuo 2002 m. dalyvauja parodose bei pleneruose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengusi 13 personalinių tapybos parodų.

2007 m. įsteigė viešąją įstaigą „Ievos galerija“ Ukmergėje. Nuo 2011 m. – Slovakijos dailininkų sąjungos (UBS) narė. Nuo 2012 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Nuo 2009 m. dėsto Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedroje, freskos mozaikos kompoziciją ir technikas Monumentaliosios dailės programos bakalaurams, vadovauja bakalaurų baigiamiesiems darbams. Nuo 2013 m. vadovauja Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedrai.

Parengė Vismantas Žuklevičius

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23