Lietuvoje

2019.11.08 11:14

Po teismo sprendimo sureagavo Venckienės advokatė: „Kur ji bėgs?“

prokuroras: baigtas ikiteisminis tyrimas; atnaujinta 12.14
LRT.lt, Saulius Jakučionis, BNS2019.11.08 11:14

Kauno apylinkės teismas penktadienį paskelbė sprendimą – nuspręsta pratęsti Neringos Venckienės suėmimą.

Kauno apylinkės teismas dviem mėnesiams leido suimti iš Jungtinių Valstijų į Lietuvą pargabentą buvusią teisėją ir parlamentarę N. Venckienę, pranešė jos advokatė Sonata Žukauskienė.

„Aš esu nustebusi, prokuroro prašymą patenkino pilnai, paliko suėmimą ir nustatė terminą du mėnesius“, – žurnalistams teisme sakė advokatė.

Ji teigė, kad N. Venckienė sprendimą dėl suėmimo skųs. Įtariamoji prašo paskirti jai švelnesnę kardomąją priemonę.

Advokatė apie Venckienės suėmimo pratęsimą: kur ji bėgs?

S. Žukauskienė pabrėžė, kad N. Venckienės atžvilgiu pareikšti įtarimai dėl keturių nusikaltimų, už kuriuos praktikoje nėra skiriama laisvės atėmimo bausmė.

„Kur ji bėgs? Jai nėra jokio tikslo bėgti, nes ji jau atbuvusi įkalinimo įstaigoje 21 mėnesį“, – kalbėjo N. Venckienės gynėja.

Prašė skirti rašytinį pasižadėjimą neišvykti

Kauno apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas, laikinai einantis teismo pirmininko pareigas Arūnas Purvainis patvirtino, kad N. Venckienė lieka suimta dviem mėnesiams, skaičiuojant nuo lapkričio 6 d., kai buvo vykdyta jos ekstradicija. Anot jo, pagrindinis teismo motyvas – N. Venckienės galimas siekis bėgti iš šalies.

„Šiuo metu ji turi stiprius ryšius užsienyje, konkrečiai Jungtinėse Amerikos Valstijose, ten, iki suėmimo, turėjo gyvenamąją vietą, užsiėmimą, darbą, ten gyvena jos sūnus“, – aiškina A. Purvainis.

Pati įtariamoji prašė skirti jai rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Šį prašymą N. Venckienė bandė pagrįsti gyvenamąja vieta, esą gyventų bute pas tėvus. Taip pat ji nurodė kitą priežastį – asmens dokumento neturėjimas, tačiau šie argumentai teisėjui pasirodė nepakankamai svarūs, todėl buvo pasirinkta kita kardomoji priemonė.

Teismo nutartyje pažymima, kad iš nukentėjusiųjų parodymų, teismų sprendimų ir specialisto išvados nustatyta, jog yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad įtarimai N. Venckienei pareikšti pagrįstai. Byloje esančių duomenų visuma, kardomosios priemonės terminas nustatytas atsižvelgiant ne tik į byloje esančius duomenis, bet ir į suėmimo pagrindą – įtariamoji gali bėgti, slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo.

A. Purvainio teigimu, numatoma griežtesnė nei vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, atitinkamai 2–3 metai laisvės atėmimo.

Prokuroras prašė suimti

Ketvirtadienį prokuroras Darius Jakutis prašė N. Venckienę suimti dviem mėnesiams argumentuodamas, kad ji gali slėptis nuo teisėsaugos.

Penktadienį po paskelbto teismo sprendimo spaudos konferencijoje prokuroras džiaugėsi, kad prokuratūros pateikti argumentai įtikino teismą ir „buvo visiškai sutikta su argumentais“.

„Šiandien paskelbus nutartį dėl kardomosios priemonės termino nustatymo, taip pat buvo atliktas dar vienas veiksmas, t. y. buvo paskelbta įtariamajai apie ikiteisminio tyrimo pabaigą. Tai yra pasekmė šiomis dienomis įvykusių visų procesinių veiksmų, įskaitant, apklausą ir jos poziciją. Kadangi naujų aplinkybių iš apklausos neišryškėja, todėl šiandien normalia tvarka nusprendėme ikiteisminį tyrimą užbaigti“, – teigia prokuroras.

Prokuroras Venckienę prašo suimti 2 mėnesiams: buvusi teisėja ir parlamentarė gali vėl slėptis nuo teisingumo

Šią nutartį proceso dalyviai per 20 dienų gali apskųsti Kauno apygardos teismui.

N. Venckienei pareikšti įtarimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei. N. Venckienė kaltinimus neigia ir vadina juos politiškai motyvuotais.

LRT.lt primena, kad N. Venckienė į Lietuvą buvo grąžinta trečiadienio vakarą. N. Venckienė Čikagos kalėjime buvo laikoma nuo 2018 metų kovo. Buvusi teisėja ir politikė iš Lietuvos išvyko 2013 metais. Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad į N. Venckienės bylą nesikiš ir mano, kad bet koks politikų kyšimasis bylai gali tik pakenkti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.