Lietuvoje

2019.11.07 23:23

Padėkos vakaras gesinusiems Alytaus gaisrą: premijos ir padėkos žodžiai

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.07 23:23

Po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje padėkota visiems jį gesinusiems. Padėkos vakare įteiktos padėkos ugniagesiams, ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantams ir kitiems gaisro likvidatoriams. Įmonės ir organizacijos, gyventojai į miesto savivaldybės paramos sąskaitą paaukojo apie 213 tūkstančių eurų, iš kurių didžioji dalis – 173 tūkstančiai – skirti ugniagesių premijoms. Kiti pinigai bus panaudoti gaisro padariniams likviduoti.

Į padėkos vakarą rinkosi ne tik Alytaus ugniagesiai gelbėtojai, dešimt parų malšinę vieną didžiausių gaisrų šalyje per pastarąjį dešimtmetį, bet ir visi skubėję į pagalbą pareigūnai iš šešių savivaldybių – Varėnos, Lazdijų, Prienų, Vilniaus, Kauno, Marijampolės ir Šiaulių.

Gelbėtojai sako jau spėję pailsėti, nors pirmosiosios gaisro dienos buvo labai įtemptos.

„Buvo labai sudėtinga gesinti, labai sudėtinga spręsti kiekvieną dieną, kur pasisuks vėjas ir ar reikės daryti Alytaus gyventojų evakavimą. Su juo būtų iššūkis labai didelis“, – tikina Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Kandrotavičius.

Dešimt parų trijų hektarų plote degančias padangas gesino 268 ugniagesiai, pamainomis dirbę po 24 valandas. Jiems talkino Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai ir dėstytojai. Vėliau atliekas tvarkyti su sunkiąja technika padėjo ekskavatorininkai ir mašinistai.

Įmonės, organizacijos ir gyventojai, atsidėkodami gaisro gesintojams už sunkų darbą, į paramos sąskaitą paaukojo apie 213 tūkstančių eurų. Specialiai ugniagesių ir kitų dirbusių gaisre premijoms paaukota 173 tūkstančiai eurų. Kiti pinigai bus panaudoti gaisro padariniams likviduoti. Pavedimų sulaukta ir iš Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Suomijos – iš viso 11 šalių.

Kiekvienam ugniagesiui ir aštuoniems asmenims, dirbusiems su sunkiąja technika, skirta po 600 eurų siekiančios premijos. Ugniagesių mokyklos kursantams ir dėstytojams – po 100 eurų.

„Vyrai parodė neįtikėtinus gabumus, didvyriškumą, eidami į ugnį, aukodami savo sveikatą, rizikuodami gyvybėmis. Tą visuomenė įvertino. Neįtikėtino dydžio gaisras, visuomenė norėdama atsidėkoti ne tik pervedė pinigų, bet ir maitino, rėmė, siūlė dovanas, spa procedūras“, – pasakoja Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Algirdas Bautronis sako, kad ugniagesiams svarbiausia žmonių palaikymas.

„Svarbiausia ugniagesiams tai pasitikėjimas, kaip sakoma, ne piniguose laimė. Žmonių palaikymas mums davė daug naudos, pasitikėjimo gesinant gaisrą“, – tikina A. Bautronis.

Iš maždaug 100 sveikatą pasitikrinusių ugniagesių dešimčiai nustatyti nežymūs sveikatos sutrikimai. Du pareigūnai paguldyti į ligoninę, keturi bus guldomi kitą savaitę.

Panorama. Šįvakar padėkota Alytaus ugnies galabytojams: miestelėnų plojimai ir gyventojų paaukotos sumos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI