Lietuvoje

2019.11.07 15:55

Valstybės kontrolierius po susitikimo su Tamašuniene: pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms – nepakankamas

Po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje vidaus reikalų ministrė sako, kad norint išvengti panašių nelaimių, reikia gerinti institucijų bendradarbiavimą. Su valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu aptarusi situaciją, Rita Tamašunienė teigia, kad ateityje išvengti klaidų, jau dabar būtina atnaujinti teisės aktus.

Pasak valstybės kontrolieriaus, dar 2016 metais auditoriai pastebėjo, kad valstybės institucijos nepakankamai pasiruošusios reaguoti į pavojus. Valstybės kontrolierius A. Dulkys teigia, kad dabar planuojama peržiūrėti, kaip vykdytos pateiktos rekomendacijos.

„Teisės aktai yra pakoreguoti, bet manome, kad reikėtų sugrįžti ir vis tiek pažiūrėti, kiek efektyvūs, ar tai nebuvo tiesiog darbas dėl darbo, ar institucijos žino ir savo įžvalgas pateiks, grįšime prie jau atlikto didelio audito, kuris mums pasitarnaus dabar ir dirbant darbo grupėje būtent taisant įstatymus civilinės saugos, ekstremalių situacijų valdymo srityse“, – dėsto vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė.

„Mes norėtume kitą savaitę matyti prie auditorių darbo stalo kartu susėdus ne tik šitą ministeriją, bet ir aplinkos apsaugos ministeriją, jei apie ekstremalias situacijas mes kalbėjome prieš kelis metus savo audite, tai praėjusiais metais auditas buvo susijęs būtent su pavojingų atliekų tvarkymu, kur auditorių įspėjimai buvo duoti, kad ir sandėliai netvarkingai tvarkomi, kaip leidimai yra išduodami ir taip toliau“, – vardija Valstybės kontrolierius A. Dulkys.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Žinios. Anoniminiu skambučiu buvo pranešta apie apnuodytus laiškus ir sprogmenis Vilniaus teismuose