Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.07 19:12

Sinoptikė: lapkritis dar lepina šiluma, bet turėtume ruoštis žvarbesniems orams

„Artimiausiu metu gal ir ištversime nepasikeitę padangų, tačiau tai yra lapkritis. Jei kelių ir neužpustys, apšarmoję keliai, plikledis ir neigiama temperatūra – būdingi šiam mėnesiui“, – LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Jos teigimu, antrojoje lapkričio pusėje jau galima tikėtis sniego.

Anot sinoptikės, nors pirmosios lapkričio dienos buvo kiek vėsesnes, šios savaitės pradžia pasižymėjo itin malonia šiluma, kai oro temperatūra kilo iki 14 laipsnių.

„Jeigu kalbėtume apie vidutinę paros temperatūrą, paprastai tokiu metu šiaurės rytiniuose rajonuose ir Aukštaitijoje ji būna vos 2–3, o prie jūros apie penkis laipsnius šilumos. Dabar ji daug kur siekia apie 10 laipsnių. Nors ne kasdien turime rekordinę šilumą, lapkričio pradžia yra tikrai šilta“, – LRT RADIJUI sako sinoptikė.

V. Ralienės atkreipia dėmesį, kad skirtinguose šalies rajonuose krituliai pasiskirsto netolygiai.

„Per pirmąsias lapkričio dienas pietiniams rajonams kliuvo maždaug po penkis litrus lietaus į kvadratinį metrą, o Žemaitijoje, ypač šiaurės vakarinėje dalyje, prilijo devynis kartus daugiau. [...]

Artimiausiomis dienomis, deja, vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose taip pat bus daugiau lietaus nei pietiniuose. Pietinėje šalies dalyje džiaugsimės lapkričio šiluma“, – teigia pašnekovė.

Nors lapkritis lepina šiluma, pasak sinoptikės, vertėtų pradėti ruoštis žvarbesniems orams.

„Artimiausiu metu gal ir ištversime nepasikeitę padangų, tačiau tai yra lapkritis. Jei kelių ir neužpustys, apšarmoję keliai, plikledis ir neigiama temperatūra – būdingi šiam mėnesiui“, – akcentuoja V. Ralienė.

Sinoptikės teigimu, penktadienį į Lietuvą turėtų atkeliauti kiek vėsesni orai. Nakties temperatūrą bus 1–6 laipsniai šilumos, tačiau kai kur gali kristi ir iki neigiamos. Dieną gali trumpai palyti, pūs nestiprus pietryčių vėjas, o oras šils iki 7–12 laipsnių.

Šeštadienio naktį nestiprus pietryčių vėjas ir toliau į šalį neš šiltesnį orą. Didžiojoje šalies dalyje bus 4–5 laipsniai šilumos, prie jūros šilčiau. Didesnė trumpo ir negausaus lietaus tikimybė išliks vakariniuose šalies pakraščiuose. Dieną gali palyti ir daugiau. Didžiajai daliai šalies gyventojų šeštadienis bus išties malonus – laikysis 7–12 laipsnių šiluma.

Didesnė lietaus tikimybė sekmadienį bus vakariniuose ir šiauriniuose Lietuvos rajonuose. Kaip bebūtų, smarkiausiai lis ant Baltijos jūros, tad didžiojoje šalies dalyje sekmadienis turėtų būti gražus ir saulėtas. Oro temperatūra išliks tokia pati.

Pirmadienio naktį oro temperatūra sieks 2–7 laipsnius šilumos, kai kur paryčiais gali nusidriekti rūko šleifas. Dieną turėtų gausiai lyti visoje šalyje. Kadangi bus apniukę, dieną bus pora laipsnių vėsiau nei sekmadienį – apie 5–10 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį ir dieną taip pat lis, tačiau vėjas jau atsisuks iš šiaurės vakarų ir bus žvarbesnis. Nors nakties temperatūra bus 2–8 laipsniai šilumos, pūs stipresnis vėjas, todėl gali būti šaltoka. Antradienio dieną vėjas bus kiek švelnesnis.

Trečiadienio naktis bus ramesnė, o dieną atkeliavęs naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir vėl į šalį atneš lietų.

Anot sinoptikės, dėl gana šiltų orų bent jau artimiausią savaitę sniego tikėtis nereikėtų. „Į šalį tebeplūsta šiltas oras, tačiau paprastai lapkričio antroje pusėje jo jau būna“, – sako V. Ralienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi