Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.07 09:16

Pašilis plačiau nekomentavo, kur dingo sunkesni kaltinimai Venckienei: mes turime, ką turime

ragino visuomenę susilaikyti nuo provokacijų ir piketų
LRT.lt 2019.11.07 09:16

Prokurorai ketvirtadienį imasi iš Jungtinių Valstijų į Lietuvą pargabentos buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės bylos.

Greičiausiai ketvirtadienį bus sprendžiamas klausimas ir dėl kardomosios priemonės skyrimo.

Savo ruožtu generalinis prokuroras Evaldas Pašilis ketvirtadienio rytą žurnalistams sakė, kad šiuo metu prokuroro, kuris kontroliuos N. Venckienės bylą, veiksmai nulems, kaip toliau klostysis artimiausių parų įvykiai šiame procese.

„Jeigu bus požymių, ar nustatytos naujos aplinkybės, kad reikia įtarimus išplėsti, tai, matyt, reikėtų ne dėl tų straipsnių, turėtų būti kreipiamasi į JAV dėl bylos išplėtimo. Dabar bijau pasakyti, kiek tokia galimybė reali, nesu aš bylą konkrečiai kontroliuojantis prokuroras“, – sakė E. Pašilis.

Generalinis prokuroras dar kartą pasakė, kad slėpimo apie N. Venckienės ekstradiciją nebuvo, tiesiog buvo imtasi priemonių, kurios vykdomos tokio proceso metu.

E. Pašilis plačiau taip pat nekomentavo, kodėl iš 13 kaltinimų N. Venckienei liko vos 4, anot generalinio prokuroro, tai bus galima plačiau pakomentuoti vėliau.

Paklaustas, kur dingo vienas kaltinimų dėl vaiko tvirkinimo, E. Pašilis plačiau į diskusijas nesileido ir sakė kol kas negalintis atsakyti.

„Kol kas aš negaliu sakyti. Valstybėse yra skirtingos teisinės sistemos ir vertina, ar tos veikos nusikalstamos. Atsiprašau, aš negaliu leistis į detales. Mes turime, ką turime.“

Tiesa, apie konkrečias bylos detales generalinis prokuroras žadėjo pakalbėti šiek tiek vėliau, kai tik bus byla plačiau išnagrinėta.

„Gal vėliau mes jums atsakysime į tą klausimą, dabar aš negaliu to pasakyti“, – trumpai sakė generalinis prokuroras.

Taip pat E. Pašilis paragino vengti visuomenei kelti įvairias provokacijas ar piketuoti šios bylos metu.

„Manau, kad neturėtų piketuoti nei teismuose, nei prie prokuratūros, nes tą, ką turi žinoti visuomenė, manau, kad prokuratūra ir teismas tai užtikrins ir tikrai nebus kažkokie vilkinimo atvejai ar panašiai“, – sakė generalinis prokuroras.

LRT.lt primena, kad N. Venckienė į Lietuvą buvo pargabenta trečiadienio vakarą.

Policijos atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS sakė, kad iš Čikagos įtariamąją skraidinęs lėktuvas apie 14.00 val. (15.00 val. Lietuvos laiku) nusileido Varšuvos oro uoste.

Iš ten ji išvežta Lietuvos policijos automobiliu. N. Venckienė Lietuvos sieną kirto apie 20 val., o dar po maždaug dviejų valandų buvo atgabenta į Kauno tardymo izoliatorių.

N. Venckienė Čikagos kalėjime buvo laikoma nuo 2018 metų pradžios.

Buvusi teisėja ir politikė iš Lietuvos išvyko 2013 metais. Tais metais Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

N. Venckienė teigia, kad teisėsaugos kaltinimai jai yra politiškai motyvuoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi