Lietuvoje

2019.11.06 15:09

Paluckas žada paramą biudžetui, tačiau yra viena sąlyga

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.11.06 15:09

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas teigia, kad jo vadovaujama partija palaikytų kitų metų biudžetą, tačiau tik su viena sąlyga: mokytojams, dėstytojams, medikams, kultūrininkams ir ugniagesiams raštu duoti įsipareigojimai turi būti įvykdyti.

„Mes pasiruošę savo balsais uždengti tą pasitikėjimo duotu valdžios žodžiu bedugnę, jei į mūsų pastabas premjeras atkreips dėmesį. Masiniai streikai nereikalingi niekam – nei mokytojams, nei tėvams, nei medikams, nei pacientams. Ši pasitikėjimo krizė iš pamatų gali sugriauti ne tik šiuos valdančiuosius, bet ir turėti politinį aidą kitų metų rinkimuose“, - Eltai sakė G. Paluckas.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas pridūrė, kad nepasitenkinimą reiškiančios viešojo sektoriaus grupės pyksta ne vien dėl nedidėjančių, kaip žadėta, algų.

„Žmonės pyksta ir dėl principo, kad galima manipuliuoti savo įsipareigojimais ir žadinti nerealius lūkesčius siekiant politinio reitingo taškų. Svarbiausias uždavinys šiandien – gelbėti pasitikėjimo valdžios žodžiu likučius. Ištisoms viešojo sektoriaus grupėms buvo ne šiaip pažadėta, buvo įsipareigota raštu. Išeitis čia vienintelė – tie įsipareigojimai turi „gulti“ į biudžeto projektą“, - teigė G. Paluckas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga jau paskelbė apie būsimą streiką, jei duoti įsipareigojimai nebus įvykdyti. Lietuvos medikų sąjūdžio atstovai taip pat neatmeta tokios galimybės.

Aukštųjų mokyklų profsąjungų susivienijimo atstovai trečiadienį pranešė, kad svarsto jungtis prie pedagogų organizuojamo streiko, primena ELTA.

Kultūros ir meno darbuotojai yra kreipęsi į Vyriausybę, kultūros, švietimo, mokslo ir sporto ministrus, prašydami vykdyti pažadus ir didinti jų darbo užmokestį. Nepasitenkinimą reiškia ir ugniagesiams atstovaujančios profesinės sąjungos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7