Lietuvoje

2019.11.06 14:54

Premjeras užsiminė apie darbuotojų mobingą teisėsaugos struktūrose

LRT.lt 2019.11.06 14:54

Medikai ir toliau žeria priekaištus sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, prašo įkurti ginčų vertinimo instituciją, kur galėtų kreiptis mobingą patiriantys medikai. Taip pat reikalaujama gydymo įstaigų vadovų rotacijos, privalomų psichologinių konsultacijų. Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad pokyčiai ateina tuomet, kai jų siekia pati bendruomenė.

Premjeras pripažino, kad mobingo problema medikų bendruomenėje egzistuoja ir jos spręsti nepadeda milžiniški gydytojų ir slaugytojų darbo krūviai, nuolatinis stresas, atsakomybė už pacientą. S. Skvernelis teigia įsitikinęs, kad ir medikų bendruomenėje vyrauja tarsi kariuomenėje nusistovėjusi hierarchija, patyčios, kolegų žeminimas ir žiauri konkurencija.

„Aš manau, kad tai yra mūsų visuomenės problema. Mūsų visuomenė stipriai serga visais klausimais. Kada mes matome tokią tragediją, tada bandome pavaizduoti, kad mums labai rūpi, bandome kovoti, bet tuo metu darome kitokius žingsnius: tyčiojamės iš kitų žmonių, sergančių žmonių, abejojame jų gebėjimais eiti pareigas. Tai rodo viduramžių mąstymą ir kai kurių situacijų stigmatizavimą“, – sako premjeras.

Jis pripažino, kad mobingas egzistuoja ir teisėsaugos srityje.

„Panašią situaciją aš turėjau ir policijoje. Pareigūnai gana dažnai žudėsi. Buvo priimti sunkūs sprendimai plečiant psichologų galimybes. Dar daugiau, atribojant teikiamą psichologų pagalbą nuo pareigūnų medicininio sveikatos patikrinimo, nes buvo tokia praktika, kad jeigu tu kreipiesi pagalbos į psichologą – tu nesi tinkamas, negali dirbti su ginklu. Tai tą eliminavome. Įsteigėme visuomeninius kapelionus. Dėl to šaipėsi iš mūsų, o pasirodė – didžiulė nauda yra. Dvasinė, psichologinė nauda“, – teigia S. Skvernelis.

Jis priminė, kad tuo metu ne ministerija klausimą sprendė, ne Seimas ar Vyriausybė, o pati bendruomenė, vienbalsiai nutarusi, kad atėjo laikas keistis.

Premjeras teigia, kad vien administracinėmis priemonėmis mobingo iš darbo aplinkos išrauti nepavyks. Jo tikinimu, visuomenė privalo keisti mąstyseną.