Naujienų srautas

Lietuvoje2015.08.19 14:08

Gydytojai perspėja apie didesnes problemas nei netvarkingi siuntimai

Visos priemonės yra tinkamos, siekiant sumažinti laukimo gydymo įstaigose laiką, tačiau reikia kalbėti ir apie kitas problemas, dėl kurių ateityje eilės gali dar labiau ilgėti. Taip teigia Rajonų ligoninių asociacijos vadovas, Pakruojo ligoninės direktorius Vygantas Sudaris.

Visos priemonės yra tinkamos, siekiant sumažinti laukimo gydymo įstaigose laiką, tačiau reikia kalbėti ir apie kitas problemas, dėl kurių ateityje eilės gali dar labiau ilgėti. Taip teigia Rajonų ligoninių asociacijos vadovas, Pakruojo ligoninės direktorius Vygantas Sudaris.

„Reikėtų kalbėti ir apie pačių gydytojų, specialistų kiekį bei amžių. Tyrimai rodo, kad tik 6,2 proc. kardiologų, 14 proc. chirurgų, kurių amžiaus vidurkis yra 66 metai, nedirba. [...] Tai – visos Lietuvos problema. Matome, kad dirba labai daug garbaus amžiaus žmonių. Ši problema gali didėti, nes jų vietos gali likti neužpildytos“, – LRT RADIJO laidoje „60 minučių“ pabrėžia V. Sudaris.

Jis atkreipia dėmesį ir į tai, kad sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė nėra visiškai teisi, kritikuodama žemesnio lygio gydymo įstaigas, kurios, anot jos, nesutvarko dokumentų ir neatlieka reikiamų tyrimų. Ministrės teigimu, dėl to pailgėja eilės didžiosiose ligoninės. V. Sudaris tvirtina, kad taip pat netvarkingai dokumentus pateikia ir aukštesnio lygio specialistai.

„Kaip netvarkingi pateikiami siuntimai, taip pat netvarkingi gaunami ir atsakymai iš trečiojo lygio įstaigų. Jų kokybė dažnai nebūna tenkinama. Siuntimų kokybė nėra gera, nors sutartyse su teritorinėmis ligonių kasomis yra priedas dėl tyrimų kokybės“, – akcentuoja V. Saudaris.

Jam antrina Šeškinės poliklinikos direktorius Jonas Kairys – didžiosios poliklinikos, turinčios reikalingą aparatūrą, tikrai atlieka tyrimus ir aukštesnio lygio gydymo įstaigoms pateikia tinkamai parengtus siuntimus. Jis taip pat įvardija, kad vyrauja kitos problemos, pavyzdžiui, neretai pacientai prašo siųsti pas konkretų gydytoją ir nesutinka eiti pas kitą tos pačios srities specialistą. Dėl šios priežasties, J. Kairio teigimu, patiems pacientams apsilankymo tenka laukti ilgiau.

„Yra būdų, kaip galima trumpinti eiles ir pas šeimos gydytojus. Vienas iš jų jau įgyvendintas – kompensuojami vaistai išrašomi ne mėnesiui, kaip tai buvo daroma anksčiau. Juos galima išrašyti mėnesiui, dviem ar trims, jeigu gydymas aiškus arba gydytojas įsitikinęs, kad vaistų keisti nereikės“, – sako J. Kairys.

Jis primena, kad, jeigu reikalinga būtinoji pagalba, pavyzdžiui, pacientas jaučia skausmus, karščiuoja, pas gydytoją jis turi būti priimamas dar tą pačią dieną, nes būtina išsiaiškinti, kokios yra negalavimo priežastys.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teiks Seimui įstatymų pataisas, nustatančias terminą, per kurį privalu suteikti gydymo paslaugą pacientui. R. Šalaševičiūtė teigia, kad tokios pataisos esminės problemos neišspręs, nes trečiojo lygmens sveikatos paslaugas teikiančiuose centruose eilės susidaro dėl netinkamai užpildytų siuntimo dokumentų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi