Lietuvoje

2019.11.06 13:29

Skvernelis: Narkevičius turės pasiaiškinti dėl Lietuvos pašto valdybos

atnaujinta 15.58
Šarūnas Sabaitis, BNS2019.11.06 13:29

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, praėjusi ketvirtadienį netikėtai atleidęs Lietuvos pašto valdybą, turės pateikti aiškius tokio sprendimo argumentus, teigia premjeras Saulius Skvernelis.

„Ministras turi aiškiai pateikti argumentus, kodėl daromi vieni ar kiti pokyčiai, taip pat griežtai laikytis įstatymų juos įgyvendinant. Kalbant apie Lietuvos paštą, ministrui grįžus iš atostogų su juo susitiksiu ir norėsiu išgirsti, kodėl padaryti vieni ar kiti sprendimai“, – BNS perduotame komentare nurodė S. Skvernelis.

Pasak jo, valstybinių įmonių valdybos turi būti nepriklausomos, tačiau joms keliami tikslai privalo būti pasiekti.

„Ir tai ne tik didesnis pelnas, bet ir prieinamesnės paslaugos, kuo mažesnė jų kaina Lietuvos žmonėms. Naujasis susisiekimo ministras iškėlė problemas, kurias mato savo kuruojamoje srityje. Jis atsakingas už tų problemų sprendimą“, – pabrėžė premjeras.

J. Narkevičius Lietuvos pašto valdybą atleido spalio 31 dieną. Ministerija nurodė, kad taip siekiama glaudesnio bendradarbiavimo ir didesnio Lietuvos pašto įsiklausymo į visuomenės poreikius bei valstybės interesus pertvarkant įmonę.

Savo sprendimo ministras tuomet BNS nekomentavo ir žada tai padaryti ketvirtadienį, grįžęs iš atostogų.

Lietuvos pašto valdyboje dirbo Susisiekimo ministerijos atstovė Janina Laskauskienė bei nepriklausomi nariai Nerijus Datkūnas (valdybos pirmininkas), Jūratė Stanišauskienė, Danielius Merkinas ir Gražvydas Jukna.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Dainiaus Kreivio iniciatyva ketvirtadienį šaukiamas neeilinis Ekonomikos komiteto posėdis, į kurį kviečiamas J. Narkevičius bei N. Datkūnas.

„Beprecedentis sprendimas be išsamių paaiškinimų atleisti puikius rezultatus rodžiusią Lietuvos pašto valdybą yra mažų mažiausiai įtartinas. Ministras galimai siekia užtikrinti jį delegavusios partijos interesus ir į įmonės valdybą prastumti Lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai artimus žmonės. Tai senas ir žinomas veikimo būdas, kai ministerijos valdomos įmonės paverčiamos partijų lesyklėlėmis“, – pranešime tvirtino D. Kreivys.

Jis taip pat kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą bei premjerą rašydamas įvertinti J. Narkevičiaus sprendimą

Lietuvos bankas: Lietuvos pašto valdybos pasikeitimas įmonės licencijavimui įtakos neturės

Valstybės valdomas Lietuvos paštas nori pakeisti bendrovės statusą iš elektroninių pinigų įstaigos į mokėjimo įstaigą, o pašto valdybos pasikeitimas tam įtakos neturės, teigia licencijas išduodantis Lietuvos bankas (LB).

„Šiuo metu vyksta licencijos keitimo procesas, kuriam Lietuvos pašto valdybos pasikeitimas įtakos neturės“, – komentare BNS nurodė LB.

Portalas 15min.lt trečiadienį pranešė, kad dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimo atleisti visą Lietuvos pašto valdybą kyla rizika, kad bendrovė negalės dalyvauti gruodį vyksiančiame „Sodros“ pensijų išnešiojimo konkurse. Vienas reikalavimų jo dalyviams yra turėti mokėjimo ar elektroninių pinigų įstaigos licenciją.

15min.lt teigimu, valdybos nebuvimas yra pagrindas neišduoti licencijos, todėl Susisiekimo ministerija siekia, kad buvusios Lietuvos pašto valdybos nariai sutiktų dirbti iki gruodžio 31 dienos.

J. Narkevičius Lietuvos pašto valdybą atleido spalio 31 dieną. Ministerija savo tinklalapyje nurodė, kad taip siekiama glaudesnio bendradarbiavimo ir didesnio Lietuvos pašto įsiklausymo į visuomenės poreikius bei valstybės interesus pertvarkant įmonę.

Savo sprendimo ministras tuomet BNS nekomentavo ir žada tai padaryti grįžęs iš atostogų.

Buvęs įmonės valdybos pirmininkas Nerijus Datkūnas BNS nurodė, kad ministerijos raštą, kad valdyba atleista, gavo spalio 31 dienos vakarą, o tokio sprendimo motyvai buvo skelbiami jos tinklapyje. Pasak jo, valdybos atleidimas gali turėti įtakos šiuo metu bendrovėje vykstantiems modernizavimo procesams.

„Lietuvos paštas šiuo metu vykdo strateginius projektus, kurie leistų įmonei ne tik ateiti į 21 amžių, bet ir grumtis su milžiniška užsienio paštų konkurencija siuntų srityje Lietuvoje. Mobilus laiškininkas, automatizuoto skirstymo programa, šiuo metu visos siuntos skirstomos rankomis, darbuotojų sąlygų gerinimas, siuntų savitarnos terminalų plėtra, nereikalingo nekilnojamojo turto išpardavimas - visa tai turi modernizuoti įmonę ir ją padaryti stiprią“, – BNS teigė N. Datkūnas.

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį BNS sakė, kad ketvirtadienį iš atostogų grįšiantis J. Narkevičius turės pateikti aiškius sprendimo atleisti Lietuvos pašto valdybą argumentus. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Dainiaus Kreivio iniciatyva ketvirtadienį šaukiamas neeilinis Ekonomikos komiteto posėdis, į kurį kviečiamas J. Narkevičius bei N. Datkūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.