Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.06 10:53

Konservatoriai reikalauja paaiškinimų iš energetikos ministro, svarstys interpeliacijos galimybę

LRT.lt 2019.11.06 10:53

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Arvydas Anušauskas ir Aistė Gedvilienė, reaguodami į žiniasklaidos tyrimą apie galimai neskaidrius vyriausybės narių sprendimus, trečiadienį kreipėsi į energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną, reikalaudami skubiai pateikti ministro paaiškinimus dėl jo sprendimų, palankių koncernui „Orlen Lietuva“.

Nesulaukus įtikinamų atsakymų, būtų svarstoma ir ministro interpeliacijos galimybė, rašoma pranešime. Seimo nariai Energetikos ministrui pateikė 10 klausimų.

„Ar ministras pirmininkas S. Skvernelis yra prašęs jūsų pagalbos sprendžiant „Orlen Lietuva“ įsiskolinimo dėl elektros kainos VIAP dedamosios nemokėjimo bei įmonės dalyvavimo rezervinių galių konkursuose klausimus? Ar su „Orlen Lietuva” vadovu Ireneušu Fanfara derinote galimus „Orlen Lietuva“ įsiskolinimo už VIAP bei įmonės dalyvavimo rezervinių galių konkursuose klausimų sprendimų galimybes ir būdus?

Ar žinojote, kad šios nuolaidos stambiajam verslui yra siejamos su reikalavimu paremti su premjero aplinka susijusius krepšinio klubus? Ar apie sprendimą suteikti lengvatas stambiesiems vartotojams informavote visuomenę ministerijos interneto svetainėje ar kitose informavimo priemonėse? O gal dėl kokių nors priežasčių norėjote šį sprendimą nuslėpti?” – klausia Seimo nariai.

A. Anušauskas ir A. Gedvilienė taip pat prašo Energetikos ministro Ž. Vaičiūno atsakyti, ar sprendimas suteikti lengvatas stambiesiems vartotojams jiems mokant tik nedidelę dalį VIAP kainos dedamosios atitinka Seimo patvirtintos Vyriausybės programos nuostatas.

„Ar dėl sprendimo suteikti lengvatas stambiesiems vartotojams nėra diskriminuojami kiti elektros vartotojai? Ar tai negali būti vertinama kaip valstybės parama išimtinai stambiajam verslui? Kokio dydžio nuolaida dėl lengvatos stambiesiems vartotojams per praėjusius metus buvo valstybės suteikta „Orlen Lietuva“? Kokios dar įmonės naudojasi lengvata stambiesiems vartotojams? Kiek iš viso per praėjusius metus tokiu būdu buvo suteikta paramos stambioms verslo įmonėms?” – teigiama pranešime.

LRT.lt primena, kad po premjero S. Skvernelio neskelbtų susitikimų su Lenkijos politikais šios šalies valstybės kontroliuojamo koncerno „Orlen“ valdoma naftos perdirbimo įmonė Mažeikiuose „Orlen Lietuva“ sulaukė nuolaidų gabenant krovinius „Lietuvos geležinkeliais“ bei sėkmės valstybiniuose elektros rezervo konkursuose Lietuvoje, skelbia 15min.lt.

Koncernas savo ruožtu parėmė Vilniaus „Ryto“, Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubus, taip pat Regionų krepšinio lygai – visos šios organizacijos susijusios su S. Skvernelio aplinkos verslininkais, nurodoma pirmadienį naujienų portalo skelbiamame tyrime.

Plačiau apie tyrimą:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16