Lietuvoje

2019.11.05 16:08

Nauja ugniagesių grupė iš Alytaus gaisro apsilankė pas medikus: kelis nutarta guldyti į ligoninę

Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.05 16:08

Toliau tikrinant Alytuje padangų gaisrą gesinusių ugniagesių sveikatą, kelis jų nutarta paguldyti į ligoninę. Pasak medikų, jiems nustatyti nežymūs širdies ir kraujotakos sutrikimai, padidėjęs spaudimas.

Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro vadovas neatmeta, kad sutrikimai galėjo atsirasti dėl didelio krūvio, kai gelbėtojams gaisre tekdavo dirbti ir po 24 valandas. Tačiau Mariaus Buitkaus teigimu, nustatyti, ar sveikatos pakitimai susiję su gaisru, sudėtinga.

Medikai neatmeta, kad jų pagalbos prireiks ir daugiau ugniagesių.

Iš viso patikrinta trečdalis iš pusantro šimto gelbėtojų, panorusių papildomų tyrimų. Mažiausiai dešimčiai nustatyti nežymūs kvėpavimo sistemų sutrikimai. Kas antram - kitų pakitimų, tačiau greičiausiai jie su gaisru Alytuje nesusiję.

„Yra tokia peršalimo daugiau simptomai. Ar tai susieta su gaisru, ar nesusieta su gaisru. Šiame etape mes tiksliai negalime pasakyti, nes jau yra praėjęs tam tikras laiko tarpas. Yra jau vėlyvo rudens periodas, čia yra nauji susirgimai. Galima pasakyti, kad kas nors, įsivaizduokit, maždaug kažkur kas penktam, šeštam buvo tokie sutrikimai kaip tam, kas liečia kitas ligas. Tai buvo nustatyti, kad 10 ugniagesių, gaisrininkų ir kraujospūdžio tam tikri buvo pakitimai nustatyti, sunkus darbas, vykęs paromis, šiek tiek galėjo to kraujospūdžio padidėjimo sąlygoti, bet kad kažkokių sveikatai grėsmingų būklių tai tikrai nėra ir dėl to mes negaudome jų net skubos tvarka, būtume tik planine tvarka tada, kada jie pasiryš atvykti čia. Mūsų duomenys jau viena gaisrininkė yra atvykusi, mes irgi išsamiai ištirsime. Ir duosime gydymui rekomendacijas“, – sako VRM Medicinos centro vadovas Marius Buitkus.

LRT.lt primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika gaisrą pavadino viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių. Jo teigimu, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti 5 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt