Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.05 15:05

Alytaus pragare dirbę ugniagesiai sulauks žmonių suaukotų pinigų: kiekvienam jų teks apie 500 eurų

Cesiulį neramina, kad šiukšlės iš gaisravietės dar nevežamos, ministras tą žada daryti jau šią savaitę; atnaujinta 15.45

Kol Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) bei ugniagesių profesinės sąjungos atstovai tiria, ar padangų gaisras Alytuje gesintas tinkamai, žmonės toliau aktyviai aukoja pinigines lėšas su liepsnomis kovojusiems ugniagesiams.

Savo ruožtu visą laiką gaisro epicentre buvęs Alytaus meras Nerijus Cesiulis, kuris ne kartą gyrė ir didvyriais vadina dešimt dienų dirbusius ugniagesius sako, kad visuomenė taip pat suprato, jog ugniagesiai padarė milžinišką darbą.

LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ meras sakė, kad preliminariai aiškėja, kokia pinigų suma gali tekti kiekvienam iš ugniagesių.

„Ketvirtadienį mes turime padėkos vakarą, o tada ir įteiksime čekį ugniagesiams, kuriame bus tam tikra suma. O kokia ji bus, pamatysime“, – paslaptingas išliko Alytaus meras.

Anot jo, aukojimo akcija baigsis šį vakarą, tačiau norą prisidėti išreiškė ir VMI, kuri tai ketina padaryti trečiadienį.

„Kalbėjomės su ugniagesiais, kaip tai reikėtų padalinti. Ir nesvarbu, kiek laiko dirbo ugniagesys, visiems padalinta suma bus vienoda. Tiesa, komisija siūlo paskatinti praktikantus paskatinti, tačiau šiek tiek mažesne suma nei gaisravietėje dirbusius prityrusius kolegas“, – sakė N. Cesiulis.

Pirminiais duomenimis, vienam ugniagesiui galėtų tekti apie 500 eurų nuo paaukotos sumos.

Neoficialiais ir negalutiniais duomenimis, gaisrą Alytuje gesino 268 darbuotojai ir praktikantai, kurie buvo atvykę keletui valandų.

„Didžioji dalis paaukotų pinigų atiteks ugniagesiams, o kiti apie 39 tūkst. eurų bus skirti gaisro padarinių likvidavimui. Matysime, kokios tai bus sumos, nes gaisro likvidavimas dar neprasidėjęs. Tai likę pinigai ir bus tam panaudoti“, – sakė N. Cesiulis.

Alytaus miesto vadovo teigimu, Vyriausybė taip pat yra pažadėjusi, kad gaisro likvidavimui bus naudojamos valstybės rezervo lėšos, tačiau kol kas nėra žinoma, kaip greitai tos lėšos bus skirtos, o kai kuriais atvejais, mero tikinimu, jų gali prireikti gana greitu metu.

„Pavyzdžiui, vandens tyrimams, ką mes matome, ten net gali reikti 1,5 mln. eurų. Šiukšlių išvežimas gali kainuoti ir kelis milijonus“, – LRT TELEVIZIJAI pasakojo meras.

Aplinkos ministras: pavojingos atliekos iš degusios Alytaus įmonės bus išvežamos šią savaitę

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika antradienį pranešė, kad pavojingos atliekos iš neseniai degusios Alytaus padangų perdirbimo įmonės bus pradėtos išvežti šią savaitę.

Pasak jo, tuo užsiims valstybės valdoma pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“, tačiau išvežimo sąskaitas galiausiai turės padengti perdirbimo įmonė „Ekologistika“.

„Dar šią savaitę bus pradėtos vežti atliekos“, – BNS sakė K. Mažeika.

Alytaus miesto savivaldybės sudarytos Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Rolandas Juonys antradienį teigė, kad atliekų išvežimo iš gaisravietės klausimas lieka atviras. Pasak jo, kas ir kada išveš susidariusias atliekas, kol kas nėra aišku.

„Toksikos“ komercijos direktorius Lukas Andronavičius sakė, kad bendrovė yra pasirengusi išvežti atliekas, bet tam reikia pagrindo.

„Tam, kad galėtume vykdyti paslaugą, reikia turėti kažkokį teisinį pagrindą, ar sutartį, ar pavedimą. Turi būti aišku, kas atliekų perdavėjas, turi būti aišku, kokiomis sąlygomis perimi tas atliekas, kas už tai mokės“, – BNS teigė L. Andronavičius.

„Situacija nėra tipinė. Šiaip dažniausiai atliekų tvarkymu rūpinasi atliekų turėtojai, bet šiai dienai yra sudėtingas klausimas, kas iš tikrųjų yra atliekų turėtojas“, – tvirtino jis.

Pasak aplinkos ministro, Vyriausybė trečiadienį priims reikiamus sprendimus atliekų išvežimui inicijuoti. Ministras taip pat sakė, kad sprendimai bus parengti taip, jog „Ekologistikos“ savininkas vėliau „nepareikalautų žalos dėl išvežto jo turto“.

„Vyriausybė duos „Toksikai“ pavedimą imtis veiksmų, (...), o sutarčių kiek reikės, tiek bus pasirašyta, kai bus pabaigtos tvarkyti atliekos arba jų tvarkymo eigoje“, – teigė K. Mažeika.

„Tas laukimas iš tiesų kelia nerimą visiems. Svarbu tas įtampas nuimti, pradėti darbus ir paskui kalbėti apie sutarčių pasirašymus“, – pridūrė jis.

K. Mažeika teigė, kad siekiant greitesnio atliekų išvežimo už tai sumokės valstybė, bet paskui išreikalaus tą pačią sumą iš „Ekologistikos“.

Tiesa, problema dar ir kita – N. Cesiulis tikina, kad aktyvūs gaisro neutralizavimo padarinių darbai dar neprasidėję, nes kol kas niekas tų po gaisro likusių padangų likučių ir šiukšlių neveža ir neaišku, kada tai bus pradėta daryti.

LRT.lt primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika gaisrą pavadino viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių. Jo teigimu, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti 5 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi