Lietuvoje

2019.11.05 11:27

Baltarusija liko vienintelė, kuri neatskleidė, kas jai atstovaus sukilimo vadų laidojimo ceremonijoje

Benas Brunalas, ELTA2019.11.05 11:27

Baltarusija vis dar neatskleidžia, kas jai atstovaus lapkričio 22-ąją Vilniuje vyksiančioje 1863–1864 m. sukilimo vadų laidojimo ceremonijoje. Vyriausybės vicekanclerio Deivido Matulionio teigimu, tai liko vienintelis nežinomasis – kitos į ceremoniją kviestos valstybės, tvirtino jis, jau įvardino asmenis, atvyksiančius pagerbti svarbių istorinių asmenybių.

„Tai pats įdomiausias klausimas, iki šios dienos mes neturime atsakymo“, – Eltai sakė D. Matulionis.

„Gal jie (Baltarusija. – ELTA) dar neapsisprendė“, – svarstė vicekancleris ir pridūrė manąs, kad atstovo iš Baltarusijos visgi viliasi sulaukti.

„Aš manau, kad tikrai atvažiuos, tačiau kol kas mes neturime to, kas konkrečiai atvažiuos. O iš visų kitų turime“, – teigė jis.

Pasak D. Matulionio, ceremonijoje dalyvaus Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, Latvijai atstovaus švietimo ir mokslo ministrė Ilga Šuplinska. Tuo tarpu nuo Ukrainos, teigė D. Matulionis, atvyks vicepremjeras Dmytro Kuleba.

1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių valstybinių laidotuvių ceremonija vyks lapkričio 22-ąją. Numatyta iškilminga rikiuotė Vilniuje, Katedros aikštėje, šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, laidojimo procesija Vilniaus gatvėmis ir sustojimas prie Aušros Vartų. Baigiamasis atsisveikinimas vyks Senųjų Rasų kapinių koplyčioje, kurioje sukilimo vadai ir bus iškilmingai palaidoti.

2017 m. sausio 3 d. pradėjus Gedimino kalno šlaitų tvarkymo darbus, kalno aikštelėje atsitiktinai buvo rasti palaidojimai. Įsitikinus, kad tai 1863–1864 m. sukilimo dalyvių, nužudytų Vilniaus Lukiškių aikštėje, palaikai, buvo pratęsta paieška ir atkasti 20-ies asmenų palaikai. Tarp jų yra ir sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko bei Konstantino Kalinausko palaikai.