Lietuvoje

2019.11.04 18:09

Dumblėjantį ežerą gelbės žuvys

Radviliškio rajono vandens telkinius nuo užpelkėjimo nutarta gelbėti juos įžuvinant. Į didžiausią rajone Arimaičių ežerą paleistos trys tonos fitoplanktonu mintančių žuvų. Per porą metų jos turėtų išnaikinti nemažą dalį dumblo ir žolių.

Į Radviliškio rajoną atgabentos trys tonos žuvų. Pirmosios išleistos iš specialių talpyklų slysta į kubilus. Pripildyti jie nešami link ežero. Čia laisvę pajutusios žuvys pūkšteli į Arimaičių ežero vandenis.

Jos turės gelbėti ežerą nuo užpelkėjimo. Ežerai dumblėja ne pirmus metus. Tačiau per šią vasarą dėl sausros smarkiai kritus vandens lygiui žolėmis vandens telkiniai apaugo dar labiau.

„Užpelkėjimas ežerų vyksta rajone, tiek Arimaičių ežere, tiek kitų ežerų. Taip yra dėl to, kad galbūt vandens judėjimo trūksta, taip pat problema su žemės ūkiu, su laukų tręšimu. Gauna maisto medžiagas ir vandens augalija veši“, – aiškina aplinkosaugininkas Albertas Macijauskas.

Į ežerą paleista apie 1600 vandenų sanitarais vadinamų amūrų. Žuvys didelės, sveriančios po kilogramą ir daugiau, todėl jos iškart pradės naikinti dumblą ir žoles.

„Pagal mokslininkų tas rekomendacijas ir pagal įstatymą, turėtų užtekti. Nes jeigu viršijus tą normą, jos tos žuvys nebenaudingos, o žalingos, jos sunaikina tas neršyklas natūralias kitom žuvim“, – pasakoja Radviliškio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Algirdas Fergelis.

Į ežerą paleistos žuvys čia nesiveis. Todėl Arimaičiuose amūrų žvejyba nuo šiol draudžiama. Amūrą pagavę žvejai jį turėtų paleisti atgal į vandenį. Jei sumanymas pasiteisins, ateityje amūrai bus įleisti ir į kitus pelkėjančius Radviliškio rajono vandens telkinius.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Žinios. Indijos sostinė imasi veiksmų prieš taršą mieste: ribojamas asmeninių automobilių naudojimas