Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.04 16:28

Pernavas patvirtino: planuoja tapti specialiuoju atašė JK

teigia, kad Žukauskas nušalintas pagal įstatymus

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas teigia, kad Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Darius Žukauskas nuo pareigų nušalintas pagrįstai. L. Pernavas tikina, kad jis vadovavosi įstatymais, o jei būtų palikęs D. Žukauską pareigose, pats būtų tuos įstatymus pažeidęs.

„Aš nenoriu kalbėti apie tai, kas kritikavo, kas nekritikavo. Kiekvienas turime savo nuomonę. Bet reikia suprasti kelis dalykus, kalbant apie Kauno apskrities VPK viršininką Žukauską. Aš gavau visą tam tikrą informaciją apie situaciją, apie patį Žukauską. Įstatyme aiškiai pasakyta, kai yra tokia informacija gaunama, policijos generalinis komisaras turi priimti sprendimą dėl patikimumo patikrinimo. Tai aiškiai pasakyta įstatyme. Noriu to aš ar nenoriu. Man patinka tie dalykai-nepatinka. Aš esu policijos generalinis komisaras, aš esu teisininkas, aš privalau vadovautis tuo, kas parašyta įstatyme. Jeigu mano vietoje būtų kažkas kitas, jis vis tiek privalėtų daryti tą patį. O jei nedarytų, pats pažeistų įstatymą“, – Delfi.TV teigė L. Pernavas.

Paklaustas, ar Kauno korupcijos byla pakenks policijos reputacijai, L. Pernavas tikino, kad ne.

„Ne, nepakenks, o kaip tik padės (...) Šis įvykis kaip tik parodo, kad mes esame skaidrūs, atviri ir kai tik mes galėjome, mes patys apie tai pasakėme. Mes patys tą dalyką išsiaiškinome, nustatėme. Mes patys pradėjome tyrimą ir jį pabaigsime. Patys tas problemas išspręsime“, – teigė jis.

Lietuvos kriminalinė policija praėjusią savaitę informavo apie Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininko Dariaus Žukausko nušalinimą nuo pareigų, turint informacijos apie neigiamas pareigūno savybes, veiklą ir ryšius.

Premjeras Saulius Skvernelis stebėjosi L. Pernavo sprendimu nušalinti VPK viršininką.

„Aišku, tai yra Policijos departamento sprendimai, bet jie, švelniai tariant, yra labai keisti. Aš detalių nežinau, tačiau vadovui, kuris, man atrodo, apie metus laiko yra vaiko priežiūros atostogose, yra reiškiamos pretenzijos... O pavaduotojai, atsakingi už tą veiklos sritį (...), yra niekuo dėti. Tai yra keista Policijos departamento pozicija. Galbūt jie turi kažkokios kitokios informacijos, kokiu pagrindu jie gali tokias pretenzijas vadovui reikšti“, – stebėjosi S. Skvernelis.

ELTA primena, kad pareigūnai atlieka tyrimą dėl didelį ažiotažą sukėlusios korupcijos bylos Kaune. Įtarimai pareikšti policijos pareigūnams. Vilniaus apylinkės teismas prieš kelias savaites įtarimus pareiškė Kauno ekonominės policijos pareigūnui Donatui Karalukui. Jis dirbo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininku.

Planuoja tapti specialiuoju atašė Jungtinėje Karalystėje

Policijos generalinis komisaras L. Pernavas teigia, kad baigęs kadenciją išvyks dirbti specialiuoju atašė Jungtinėje Karalystėje.

„Savaitgalį turėjau laiko, kalbėjausi su šeima, viena iš galimybių – greičiausiai, rinksiuosi specialiojo atašė pareigybę Jungtinėje Karalystėje. Sakykime, tai – didžiausia tikimybė, kad aš taip pasielgsiu“, – kalbėjo jis naujienų portalo tv3.lt studijoje.

„Aš manau, kad tai būtų pakankamai įdomus darbas, mes apie tai su premjeru irgi esame kalbėję, manau, kad, jeigu viskas gerai, tai taip ir bus“, – sakė L. Pernavas.

Vyriausybė spalio pabaigoje nutarė prezidentui siūlyti atleisti kadenciją baigiantį policijos generalinį komisarą L. Pernavą.
Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė patvirtino, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Renatas Požėla yra tarp kandidatų užimti policijos generalinio komisaro postą.

„Jis (R. Požėla – ELTA) yra vienas iš kandidatų, mes svarstome“, – žurnalistams sakė R. Tamašunienė.

Naujasis policijos vadovas turėtų paaiškėti lapkričio viduryje. Penkerių metų kadenciją L. Pernavas pradėjo 2014 m. lapkričio 11 d.

Policijos generalinį komisarą vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu skiria ir atleidžia Respublikos prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi