Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.04 15:23

Karoblis: planuojami pirkti sraigtasparniai „Black Hawk“ būtų neginkluoti

Dainora Karklytė, ELTA 2019.11.04 15:23

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad iš JAV Vyriausybės planuojami pirkti šeši sraigtasparniai „Black Hawk“ pirmiausia būtų skirti civilinės apsaugos įgyvendinimui, tačiau kartu atkreipė dėmesį, jog esant poreikiui šiuos sraigtasparnius būtų galima aprūpinti ir įprastine ginkluote.

„Mums pirmiausia yra uždavinys vykdyti pusiau civilines, logistines ir panašias funkcijas – gelbėjimas ir paieška, kas privaloma NATO policijos misijos užtikrinimui. Realiai žiūrint, būtent kariuomenės sraigtasparniai pirmiausia užtikrina ir civilines funkcijas iš oro: yra gaisrų gesinimas, daugeliu atvejų ir donorų transportavimas, žmonių paieška kartu su pasienio sraigtasparniais“, – pirmadienį portalui 15min.lt pagrindines planuojamų pirkti sraigtasparnių funkcijas aiškino R. Karoblis.

Krašto apsaugos ministras taip pat įvardijo, kad koviniai sraigtasparniai kainuoja žymiai brangiau, tačiau pabrėžė, kad apginkluoti įprastine ginkluote „Black Hawk“ yra įmanoma.

„Jie (sraigtasparniai „Black Hawk“. – ELTA) gali būti apginkluoti ta įprastine ginkluote – kulkosvaidžiais ir panašia ginkluote daugiau savigynai ir pačiai elementariausiai paramai iš oro“, – pridūrė ministras, patvirtinęs, kad, sėkmingų derybų atveju šie sraigtasparniai Lietuvą galėtų pasiekti 2024 metais.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, krašto apsaugos sistemos vadovybė nusprendė atsisakyti Lietuvos kariuomenėje šiuo metu naudojamų sraigtasparnių „Mi-8“ ir pradėti derybas dėl naujų karinių sraigtasparnių įsigijimo. Nuspręsta, kad optimaliausias variantas yra JAV vyriausybės siūlomas universalus karinis sraigtasparnis UH-60M „Black Hawk“. Planuojama šešių sraigtasparnių įsigijimo vertė – apie 300 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi