Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.04 12:31

Anušauskas kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę dėl slepiamos informacijos apie „Orlen“ paramą „Rytui“

LRT.lt 2019.11.04 12:31

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Arvydas Anušauskas pirmadienį, reaguodamas į žiniasklaidoje paskelbtą tyrimo informaciją, kad krepšinio klubas „Rytas“ atsisako skaidriai deklaruoti iš kompanijos „Orlen“ gautą paramą, kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, ragindamas laikytis įstatymo ir atskleisti žurnalistų prašomą informaciją, sakoma pranešime žiniasklaidai.

„Vilniaus krepšinio klubo „Rytas“ dalininkai yra ne tik premjero Sauliaus Skvernelio neoficialus „patarėjas“ Darius Gudelis, bet ir Vilniaus miesto savivaldybė. Todėl negali būti nuo visuomenės ir nuo žiniasklaidos slepiama informacija apie klubo rėmėjus. Tuo labiau, kad Viešųjų įstaigų įstatymas aiškiai įpareigoja pateikti informaciją apie visus paramos teikėjus – juridinius asmenis ir jų suteiktos paramos vertę. Todėl prašau Vilniaus miesto savivaldybę pademonstruoti aukštesnius skaidrumo standartus, nei savo abejotinus ryšius ir sandėrius dangstanti Vyriausybė, ir laikytis įstatymo nuostatų ir skaidrumo reikalavimų“, – teigė Seimo narys Arvydas Anušauskas.

Informacija paaiškėjo po 15min atlikto tyrimo. Po premjero Sauliaus Skvernelio neskelbtų susitikimų su Lenkijos politikais šios šalies valstybės kontroliuojamo koncerno „Orlen“ valdoma naftos perdirbimo įmonė Mažeikiuose „Orlen Lietuva“ sulaukė nuolaidų gabenant krovinius „Lietuvos geležinkeliais“ bei sėkmės valstybiniuose elektros rezervo konkursuose Lietuvoje,

Koncernas savo ruožtu parėmė Vilniaus „Ryto“, Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubus, taip pat Regionų krepšinio lygai – visos šios organizacijos susijusios su S. Skvernelio aplinkos verslininkais, nurodoma pirmadienį naujienų portalo skelbiamame tyrime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi