Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.04 11:29

Netikėtumas: ant Tauro kalno po nugriautais Profsąjungų rūmais aptikta slėptuvė

LRT.lt 2019.11.04 11:29

Ant Tauro kalno po nugriautais Profsąjungų rūmais aptikta slėptuvė, rašoma savivaldybės pranešime.

Ant Tauro kalno, po nugriautais buvusiais Profsąjungų rūmais aptikta didžiulė slėptuvė, įrengta dar sovietmečiu, rengiantis galimai karo grėsmei.

Daugiau informacijos apie slėptuvę savivaldybė žada pateikti jau šiandien, specialios ekskursijos metu.

LRT.lt primena, kad legendiniai Profesinių sąjungų kultūros rūmai visiškai nugriauti. Prieš savaitę fotografų užfiksuotose nuotraukose matyti, kad teritorijoje likę tik pastato griuvėsiai.

Visą sovietmečiu iškilusį statinį anksčiau buvo žadama nugriauti iki šių metų pabaigos, tam Vyriausybė skyrė 1,8 mln. eurų.

Jau beveik mėnesį aptvertoje teritorijoje dirba sunkioji technika. Darbus vykdo konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir „Statybų kodas“.

Kol jie vyks, aplink pastatą iki kitų metų pradžios bus draudžiamas automobilių eismas.

Kaip pranešta anksčiau, vėliau planuojama tvarkyti ir būsimosios salės prieigas, greta esančią Liuteronų sodų teritoriją – Vilniaus evangelikų senųjų kapinių kompleksą. Šiems darbams su Europos Sąjungos parama planuojama skirti 14 mln. eurų.

Salė ant Tauro kalno statoma pagal tarptautinį konkursą laimėjusių ispanų architektų „Arquivio architects“ pasiūlytą idėją. Čia numatyta įrengti iki 1,7 tūkst. vietų didžiąją ir 500 vietų mažąją salės, taip pat erdvės barams, vestibiulį su vaizdu į miesto panoramą ir patalpas įvairiai kitai kultūrinei veiklai.

Į šipulius byra legendiniai Profsąjungų rūmai

Numatomas koncertų salės projektavimo paslaugų ir statybos darbų biudžetas siekia 52 mln. eurų. Į šią sumą įtrauktos visos su objekto projektavimu, statyba ir įrengimu bei sklypo tvarkymu susijusios išlaidos.

Socialistinio istorizmo stiliaus Respublikiniai profsąjungų kultūros rūmai duris atvėrė 1963 metų gruodį. Rūmų griovimui Vilniaus savivaldybės taryba pritarė šių metų gegužę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi