Lietuvoje

2019.11.02 15:41

Vilniaus Neries krantinės atnaujinimas dėl „LitCon“ problemų nestrigs, žada savivaldybė

Ignas Jačauskas, BNS2019.11.02 15:41

Sostinės sporto aikštynų ir Neries krantinės prie Baltojo tilto atnaujinimas dėl rangovo „LitCon“ restruktūrizacijos nestrigs ir turėtų būti baigtas iki vasario pabaigos, žada Vilniaus miesto savivaldybė.

Darbai vilniečių pamėgtoje apie 8,36 ha teritorijoje sostinės centre pradėti lygiai prieš metus, tačiau konkursą laimėjusiam rangovui „LitCon“ vasarį iškelta restruktūrizacijos byla, o savivaldybė jau sulaukė kritikos dėl lėtai vykstančio atsinaujinimo.

„Savaime suprantama, kad situacija neeilinė, teko ieškoti išeičių, kad miesto gyventojai dėl verslo problemų nepatirtų nepatogumų. Todėl pradėjome dirbti su buvusio rangovo subrangovais - bendrovėmis „Skolinta“, „Grista“ ir „MagdalaLT“. Tačiau šiuo metu ieškome ir kitų kelių, kurie sustiprintų garantijas, kad projektas bus atliktas kokybiškai ir laiku. Neabejojame, kad taip ir įvyks“, – atsakyme BNS nurodė savivaldybė.

Pagal sutartį, teritorija už daugiau nei 6,5 mln. eurų turėtų būti sutvarkyta iki vasario 22-osios.

Pasak savivaldybės, per metus buvusių sporto aikštynų teritorijoje išmontuoti pasenę įrenginiai, buvę lauko tinklinio aikštynai, riedlenčių parkas bei krepšinio aikštelės, atlikti archeologiniai tyrinėjimai ir geologiniai tyrimai, išardytos dangos, atlikti žemės darbai, pakloti vandentiekio, nuotekų tinklai, pasodinta veja.

„Šiuo metu prie Baltojo tilto įrenginėjamas apšvietimas, riedučių parkas ir krepšinio aikštelės. Artimiausiu metu planuojama įrengti atraminę sieną su konsole Olimpiečių gatvėje, tiesiami inžineriniai tinklai“, – tvirtinama atsakyme.

Savivaldybės atstovai tvirtina, kad iniciatyvos imtasi, nes ši vilniečių pamėgta vieta „jau kurį laiką nematė atnaunijimo“, o užbaigus darbus, erdvės bus „funkciškai įvairesnės, patrauklesnės bei saugesnės miestiečiams“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.