Lietuvoje

2019.11.02 08:09

Žiniasklaidos registro sukūrimo terminas atidedamas iki 2020-ųjų pabaigos

Vaidotas Beniušis, BNS2019.11.02 08:09

Užtrukus nuostatų derinimui ir viešųjų pirkimų procedūroms, informacinė sistema apie žiniasklaidos veiklą bus sukurta vėliau nei buvo skelbta anksčiau, pripažįsta Kultūros ministerija.

Anksčiau buvo tikimasi, kad Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinė sistema VIRSIS pradės veikti šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje, dabar numatoma, kad ji bus įdiegta kitų metų paskutinį ketvirtį.

Valdžios atstovai tikisi, kad sistema skatins visuomenės informavimo priemonių viešumą ir skaidrumą, mažins korupcijos riziką.

Kultūros ministerijos atstovas Deividas Velkas BNS sakė, kad terminas nusikėlė dėl ilgiau užtrukusio nuostatų derinimo su išoriniais duomenų teikėjais ir užsitęsusių viešųjų pirkimų procedūrų.

Jo teigimu, papildomų klausimų taip pat iškilo dėl ES duomenų apsaugos reglamento, kai kurių atsakingų įstaigų pavaldumo pokyčių ir permainų Registrų centre.

Sutartis su sistemos kūrėju pasirašyta rugpjūčio pradžioje, šiuo metu derinamos duomenų teikimo integracinės sąsajos, duomenų struktūros.

„Pagal pasislinkusius terminus VIRSIS turėtų būti sukurta ir įdiegta 2020 metų paskutiniame ketvirtyje“, – sakė D. Velkas, vadovaujantis Kultūros ministerijos visuomenės informavimo ir autorių teisių politikos grupei.

Anksčiau skelbta, kad Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšomis kuriamoje sistemoje bus informacija apie visus šalies viešosios informacijos skleidėjus bei rengėjus, jų vadovus, akcininkus, pajamas, įskaitant gautas iš politinės reklamos, gautą paramą, pažeidimus, metines įmokas už transliavimą ir retransliavimą, leidinių tiražus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt