Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.01 21:01

Medikai žadėto atlyginimų didėjimo nejaučia, tačiau Veryga tikina, kad užmokesčio fondas padidintas

Medikai teigia nesulaukiantys Sveikatos apsaugos ministerijos nuo rugsėjo žadėto atlyginimo didinimo 15 proc. Ministras tikina, kad tiek procentų padidintas atlyginimų fondas, tačiau medicinos įstaigos privalo papildomas lėšas užsidirbti. Medikų sąjūdžio vadovė aiškina, kad tiek, kiek žadėta, atlyginimai neaugo, o didesnius užmokesčius išsikovoja aktyvesni kolektyvai ar pasitelkiamos profsąjungos. 

Sveikatos apsaugos ministro pažadai nuo rugsėjo gydytojams ir slaugytojams didinti atlyginimus 15 proc. bliūkšta.

„Darbo užmokesčio fondas mūsų ligoninėje didėja maždaug 12 procentų nuo rugsėjo, tiek gydytojų, tiek seselių slaugytojų, tiek apskritai medidinos personalo darbo užmokestis didėja 4 proc., o absoliučiai daugumai auga apie 7 procentus“, – aiškina Rokas Petrauskas, Respublikinės Panevėžio ligoninės ortopedas traumatologas.

Nuo rugsėjo didinamas atlyginimų fondas nesutampa su atlyginimų padidėjimu, todėl Panevėžio ligoninės medikai kreipėsi į administraciją. Pasak ligoninės direktoriaus, atlyginimams didinti buvo gauta daugiau kaip milijonas eurų, tačiau to neužtenka, kad visiems atlyginimai didėtų 15 proc.

Ligoninės direktorius pripažįsta, atlyginimai didinti nevienodai.

„Kriterijai buvo pagal rezultatus: 8 mėnesių rezultatai buvo palyginti su praėjusių metų rezultatais. Praktiškai tie, kurie išlaikė panašius, tai buvo keliama 7 procentais, o tie, kurie labai pagerino savo rezultatus, tai tiems teko 12 procentų“, – sako Arvydas Skorupskas, Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius.

Sveikatos apsaugos ministras tikina, kad paslaugų įkainiams didinti skirta apie 40 milijonų eurų, tai yra gydymo įstaigoms darbo užmokesčio fondas didėjo 15 procentų.

„Yra medikų, kurie jau ir šiandien gauna, sakykim, adekvatų atlygį, kurio jau nėra prasmės didinti, yra grupių, kurios anksčiau buvo labiau nuskriaustos, būna slaugytojos su labai mažais atlyginimais. Visiems yra didinami įkainiai, bet supraskim, kad 15 proc. tai čia ne visiems, bet tai yra darbo užmokesčio fondo didinimas. Kaip įstaigos juos paskirsto, yra jų reikalas. 15 procentų yra vidurkis“, – teigė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak ministro, įstaigos, kuriose sumažėjo pacientų, mažėja suteikiamų paslaugų, todėl šios neuždirba atlyginimams didinti. Tai galėjo išspręsti ministerijos siūlyta gydymo įstaigų tinklo reforma, kuriai Seimas nepritarė, savivaldybėms priklausančioms įstaigoms ministerija nurodinėti, esą, negalinti.

„Medikai kalba apie 2 ar 3 procentus. Kad kažkam būtų padidėję 10, 15 – nėra. Be to, puikiai žinom, kad kitais metais turi pasiekti tuos tris ir pusantro vidutinio šalies darbo užmokesčio. Tai kaip mes juos pasieksim, jeigu nedidinsim palaipsniui. Šie klausimai tikrai turi būti keliami profesinėse sąjungose, profesinės sąjungos turi tuos klausimus užduoti įstaigų vadovams“, – sakė Medikų sąjūdžio pirmininkė Živilė Gudlevičienė.

Panevėžio ligoninės medikai tikisi didesnių atlyginimų nuo sausio, ligonių kasai grąžinus tris milijonus eurų skolos už šiemet suteiktas virškvotines paslaugas. Nesulaukę padidėjimo rugsėjį, medikai teigia laukiantys atlyginimų už spalį, tikėdamiesi, kad gal jie jau bus didesni.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi